Радевчани освојили  цео плен, пораз Палилуле

У Окружној лиги Нишавског округа одигране су утакмице 24. кола.

Утакмица у Алексинцу између Палилуле и Радничког из Кочана завршена је победом гостију од 0:2. Двоструки стрелац је Марко Вучковић, први гол постигао је у 5, а други у 87. минуту. Судија Вељко Савић из Ниша показао је два црвена картона; у 75. минуту играчу гостију Дејану Миленковићу, а минут касније фудбалеру Палилуле Радослау Јанковићу.

Фудбалери Полета из Радевца играли су у Чечини против Моравца и победили са 1:2. Два минута пре краја, домаћи тим је стигао до предности поготком „резервисте” Николе Ђорђевића. Гости су се тек тад тргли и у надокнади времена успели да за четири минута постигну два гола и тако освоје драгоцене бодове.

У овом колу слободан је био Јастребац из Тешице.

Шарлинац: Топлица – Сврљиг 1:5,
Баличевац: Баличевац – Раднички (Чапљинац) 4:2,
Балајинац: Земљорадник – Тасковићи 1:2,
Азбресница: Борац – Наисус 1:2, и
Балајинац: Рад – Победа 2:6.

Сврљиг је на лидерској позицији са 58 бодова, а што се пласмана алексиначких клубова тиче он изгледа овако: Палилула је 11. са 26 бодова, Јастребац заузима 13. место са 23 бода, док је Полет на претпоследњој, 15. позицији са 17 бодова.

ПАЛИЛУЛА-РАДНИЧКИ (К) 0:2 (0:0)

Градски стадион, Алексинац. Судија: Вељко Савић (Ниш). Стрелци: 0:1 Вучковић у 65, 0:2 Вучковић у 87. минуту. Жути картони: Рајковић, Л. Јанковић (Палилула), Милан Вучковић, Момировић (Раднички). Црвени картони: тренер Дејан Миленковић (Раднички) у 75, Р. Јанковић (Палилула) у 76. минуту.

ПАЛИЛУЛА: Стојадиновић, Миљковић, Драговић, Радојковић, Милановић, Р. Јанковић, Станковић, Бранковић, Марковић, Л. Јанковић, Рајковић.

РАДНИЧКИ: Стаменковић, Цакић, Чемерикић, Милан Вучковић,  Владимиров, Матић, Илић (од 60. Аритоновић), М. Милошевић, А. Милошевић, Марко Вучковић, Димитријевић (од 70. Момировић).

МОРАВАЦ- ПОЛЕТ 1:2 (0:0)

Игралиште у Чечини. Гледалаца: 60. Судија: Никола Јанковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Н. Ђорђевић у 88, 1:1 А. Агатоновић у 90+1, 1:2 Ђорђевић у 90+5. минуту. Жути картони: Милошевић, Тошић, Коцић, Стевчић, Станковић (Моравац), С. Петровић, представник клуба Д. Миљковић (Полет).

МОРАВАЦ: Милошевић, Николић, Милојковић, Тошић (од 72. Милош Ђорђевић), Коцић, Стевчић, Радовановић, Марко Ђорђевић, Димитријевић (од 12. Станковић), Ангеловски (од 46. Митић), Стојиљковић (од 46. Н. Ђорђевић).

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Николић, Д. Петровић, Д. Јовановић, Н. Агатоновић, Н. Бабић, Михајловић, Митровић, С. Петровић, Ђорђевић, Ђекић (од 59. А. Агатоновић).

Фотографије: Милан Јовановић