Радевчани и Тешичани освојили цео плен, прекид у Рожини

У минулом 23. колу Окружне лиге фудбалери Полета и Јастрепца уписали су три нова бода на свој конто, утакмица у Рожини је прекинута, а меч у Сврљигу није ни одигран.

Локални дерби у Гредетину, где су одмерили снагу Полет из Радевца и Палилула из Алексинца, припао је Радевчанима.

Радевчани су стекли предност у 23. минуту поготком Душана Петровића из пенала, а три минута касније Ђорђевић је повећао предност на 2:0. У другом полуремену, у 66. минуту, Рајковић је смањио на 2:1, и то је, како се испоставило, био коначан резултат ове интересантне и борбене утакмице.

У Тешици Јастребац је мининималцем саладао екипу Борца из Азбреснице. Тешичани су били бољи ривал током већег дела утакмице, стално су атаковали на противнички гол, али су на крају ипак славили само са 1:0 (0:0). Погодак је постигао Стефан Пешић.

ФК Полет

Утакмица у Сврљигу између Сврљига и Земљорадника из Балајинца није одиграна јер се гости нису појавили. Меч у Рожини Наисус – Баличевац прекинут је при резултату 5:0 због недовољног играча гостију у игри.

У Кочану права голеада – чак 15 голова, Раднички – Рад из Мерошине 11:4, у Тасковићима пукла петарда – Тасковићи –Моравац из Чечине 5:0, у Чапљинцу преокрет, после вођства гостију од 0:1 у првом полувремену, на крају ипак победа домаће екипе, Раднички –Топлица из Шарлинца 3:2.
У овом колу слободна је била Победа из Русне.

ФК Јастребац

После овог кола Сврљиг је и даље на челној позицији, сада са 55 бодова, 10 више у односу на другопласирани Раднички из Кочана. Када је реч о екипама са територије алексиначке општине, пласман на табели изгледа овако: Палилула је на 10. месту са 26 бодова, (исти број бодова имају Борац на осмом, Победа на деветом и Рад на 11. месту), Јастребац је на 13. позицији са 23 бода, док је Полет на претпоследњем 15. месту са 14 бодова.

ПОЛЕТ – ПАЛИЛУЛА 2:1 (2:0)
Игралиште у Гредетину. Гледалаца: око 50. Судија: Сава Стефановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Д. Петровић из пенала у 23, 2:0 Ђорђевић у 26, 2:1 Рајковић у 66. минуту.
ПОЛЕТ: Недељковић, Ракић, Д. Петровић, Д. Јовановић, Обрадовић, Бабић, Пејчиновић, Миљковић, Ђорђевић, Ђекић, Стојковић (од 46. Новитовић).
ПАЛИЛУЛА: Стојадиновић, Миљковић, Стевановић, Радојковић, Драговић, Р. Јанковић, В. Станковић, Бранковић, П. Станковић (од 51. Маринковић), Рајковић, Костић.

Фотографије: Милан Јовановић (Полет – Палилула), Милан Тасић (Јастребац- Борац)