Radevčani čuvaju vrh, drugi trijumf Tešičana

U Okružnoj  fudbalskoj ligi minulog vikenda odigrani su mečevi šestog kola.

Fudbaleri Poleta iz Radevca nastavili su seriju odličnih igara i pobeda. Oni su u Taskovićima odmerili snage sa istomenom ekipom i slavili sa 0:2. Oba gola postigao je Miljan Radojković; prvi u 55, drugi u 73. minutu. Zbog oštre igre, nesportskog ponašanja i bezobzirnih startova, sudija Vladica Dinić iz Niša pokazao je devet žutih kartona – pet domaćim i četiri igračima gostiju.

Jastrebac iz Tešice zabeležio je drugi trijumf u jesenjem prvenstvu. Tešičani su u Šarlincu sa 1:4 pobedili Toplicu. Dva gola za Jastrebac dao je Darko Cenić, a po jedan pogodak postigli su Andrija Stojanović i Milan Tasić. I ovde je sudija imao pune ruke posla – dodelio je sedam žutih i tri crvena kartona!

Sloga je u Kormanu igrala protiv Radničkog iz Kočana i prepustila ceo plen gostima. Gol za tri boda postigao je Marko Vučković dva minuta pre kraja utakmice.

Ostali rezultati:

Merošina: Rad – Sloga (Jovanovac) 4:1,
Zaplanjska Toponica: Moravac – Naisus (Rožina) 2:3,
Azbresnica: Borac – Zemljoradnik (Balajinac) 2:5, i
Rusna: Pobeda – Baličevac 4:1.

Slobodan je bio Moravac iz Čečine. Takmičenje je napustila Palilula iz Aleksinca.

Na čelu tabele sa po 16 bodova su Zemljoradnik i Polet iz Radevca. Jastrebac je na devetom mestu sa sedam bodova, dok Sloga iz Kormana zauzima 13. poziciju sa tri boda.

TASKOVIĆI – POLET (R) 0:2 (0:0)

Igralište u Taskovićima. Sudija: Vladica Dinić (Niš). Strelci: 0:1 M. Radojković u 55, 0:2 M. Radojković u 73. minutu. Žuti kartoni: Ivanović, Alija, Petković, Stanković, Krstić (Taskovići), M. Radojković, N. Radojković, Pejčinović, Mitrović (Polet).

TASKOVIĆI: Stamenković, Fišer, Milošević (od 63. Petković), Ivanović (od 85. Jovanović), Ristić, Tanić (od 85.  Stojčević), Raimović, Krstić, Alija, Stojanović, Stanković.

POLET: Pejčinović, D. Petrović, Ristić, Stevanović, Pešić ( Nešić), Mihajlović, M. Radojković, N. Radojković (Obradović), Đorđević (A. Petrović), Mitrović, Milić (Đekić).

SLOGA (K) – RADNIČKI (K) 0:1 (0:0)

Igralište u Kormanu. Sudija: Vladica Miladinović (Prokuplje). Strelac: 0:1 Marko Vučković u 88. minutu. Žuti kartoni: Stojiljković, D. Đorđević, Nedeljković, Marković (Sloga), Ćerimović, Aritonović (Radnički).

SLOGA (K): Nedeljković, Marković, Stojiljković, D. Đorđević, Stevanović, A. Anđelković (od 88. Stojković), A. Đorđević, Rajković, Radojković, M. Anđelković, Dimitrijević (od 46. Vojinović).

RADNIČKI (K): Stamenković, Milenković, Aritonović, Milan  Vučković, Vladimirov, Čemerikić, Tasić (od 63. Gavazović), Milošević, Ćerimović, Marko Vučković, Mitić (od 65. Micić).

TOPLICA – JASTREBAC 1:4 (0:2)

Igralište u Šarlincu. Sudija: Stefan Milošević (Niš). Strelci: 0:1 Stojanović u 20, 0:2 A. Dinčić u 31, 0:3 Stojanović u 49, 1:3 Stojković u 56, 1:4 Tasić u 90. minutu. Žuti kartoni: D. Nikolić, M. Mitić, Antić, D. Mitić (Toplica),  Filipović, Simonović, Lukić (Jastrebac). Crveni kartoni: Marko Mitić u 88, D. Mitić, Antić (Toplica) u 90. minutu.

TOPLICA: D. Mitić, S. Stojanović (od 72. A. Stojanović), Aleksić, Cvetković, LJ. Nikolić, Stojković, D. Nikolić (od 46. Janković, od 72. Antić), Marinković, Stamenković (od 53. Milan Mitić), Marko Mitić, Kocić (od 36. Mirković).

JASTREBAC: U. Cenić, Simonović, N. Cenić, Pantović, Popović, Filipović (od 77. Ilić), Tasić, Stojanović, Lukić (od 90. V. Dinčić), D. Cenić (od 77. Stanković), A. Dinčić.

Fotografije: Milan Jovanović (utakmica Taskovići – Rad), Oficijalna Instagram stranica FK Jastrebac Tešica.