Радевчани чувају врх, други тријумф Тешичана

У Окружној  фудбалској лиги минулог викенда одиграни су мечеви шестог кола.

Фудбалери Полета из Радевца наставили су серију одличних игара и победа. Они су у Тасковићима одмерили снаге са истоменом екипом и славили са 0:2. Оба гола постигао је Миљан Радојковић; први у 55, други у 73. минуту. Због оштре игре, неспортског понашања и безобзирних стартова, судија Владица Динић из Ниша показао је девет жутих картона – пет домаћим и четири играчима гостију.

Јастребац из Тешице забележио је други тријумф у јесењем првенству. Тешичани су у Шарлинцу са 1:4 победили Топлицу. Два гола за Јастребац дао је Дарко Ценић, а по један погодак постигли су Андрија Стојановић и Милан Тасић. И овде је судија имао пуне руке посла – доделио је седам жутих и три црвена картона!

Слога је у Корману играла против Радничког из Кочана и препустила цео плен гостима. Гол за три бода постигао је Марко Вучковић два минута пре краја утакмице.

Мерошина: Рад – Слога (Јовановац) 4:1,
Заплањска Топоница: Моравац – Наисус (Рожина) 2:3,
Азбресница: Борац – Земљорадник (Балајинац) 2:5, и
Русна: Победа – Баличевац 4:1.

Слободан је био Моравац из Чечине. Такмичење је напустила Палилула из Алексинца.

На челу табеле са по 16 бодова су Земљорадник и Полет из Радевца. Јастребац је на деветом месту са седам бодова, док Слога из Кормана заузима 13. позицију са три бода.

ТАСКОВИЋИ – ПОЛЕТ (Р) 0:2 (0:0)

Игралиште у Тасковићима. Судија: Владица Динић (Ниш). Стрелци: 0:1 М. Радојковић у 55, 0:2 М. Радојковић у 73. минуту. Жути картони: Ивановић, Алија, Петковић, Станковић, Крстић (Тасковићи), М. Радојковић, Н. Радојковић, Пејчиновић, Митровић (Полет).

ТАСКОВИЋИ: Стаменковић, Фишер, Милошевић (од 63. Петковић), Ивановић (од 85. Јовановић), Ристић, Танић (од 85.  Стојчевић), Раимовић, Крстић, Алија, Стојановић, Станковић.

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Д. Петровић, Ристић, Стевановић, Пешић ( Нешић), Михајловић, М. Радојковић, Н. Радојковић (Обрадовић), Ђорђевић (А. Петровић), Митровић, Милић (Ђекић).

СЛОГА (К) – РАДНИЧКИ (К) 0:1 (0:0)

Игралиште у Корману. Судија: Владица Миладиновић (Прокупље). Стрелац: 0:1 Марко Вучковић у 88. минуту. Жути картони: Стојиљковић, Д. Ђорђевић, Недељковић, Марковић (Слога), Ћеримовић, Аритоновић (Раднички).

СЛОГА (К): Недељковић, Марковић, Стојиљковић, Д. Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић (од 88. Стојковић), А. Ђорђевић, Рајковић, Радојковић, М. Анђелковић, Димитријевић (од 46. Војиновић).

РАДНИЧКИ (К): Стаменковић, Миленковић, Аритоновић, Милан  Вучковић, Владимиров, Чемерикић, Тасић (од 63. Гавазовић), Милошевић, Ћеримовић, Марко Вучковић, Митић (од 65. Мицић).

ТОПЛИЦА – ЈАСТРЕБАЦ 1:4 (0:2)

Игралиште у Шарлинцу. Судија: Стефан Милошевић (Ниш). Стрелци: 0:1 Стојановић у 20, 0:2 А. Динчић у 31, 0:3 Стојановић у 49, 1:3 Стојковић у 56, 1:4 Тасић у 90. минуту. Жути картони: Д. Николић, М. Митић, Антић, Д. Митић (Топлица),  Филиповић, Симоновић, Лукић (Јастребац). Црвени картони: Марко Митић у 88, Д. Митић, Антић (Топлица) у 90. минуту.

ТОПЛИЦА: Д. Митић, С. Стојановић (од 72. А. Стојановић), Алексић, Цветковић, Љ. Николић, Стојковић, Д. Николић (од 46. Јанковић, од 72. Антић), Маринковић, Стаменковић (од 53. Милан Митић), Марко Митић, Коцић (од 36. Мирковић).

ЈАСТРЕБАЦ: У. Ценић, Симоновић, Н. Ценић, Пантовић, Поповић, Филиповић (од 77. Илић), Тасић, Стојановић, Лукић (од 90. В. Динчић), Д. Ценић (од 77. Станковић), А. Динчић.

Фотографије: Милан Јовановић (утакмица Тасковићи – Рад), Официјална Инстаграм страница ФК Јастребац Тешица.