Radevčani bolji od Tešičana, Kormanci osvojili ceo plen

Derbi 18. kola Okružne fudbalske lige odigran je u Tešici između Jastrepca i Poleta iz Radevca.

Tešičani su prvi stigli do prednosti; u 15. minutu Lukić je savladao golmana Radevčana Marijanovića. Izjednačio je Pešić u 37. minutu, da bi Nikola Babić u 62. minutu doneo prednost svom timu – 1:2. U nadoknadi vremena pala su još dva gola; u 91. minutu igrač gostiju Marinković je bio precizan sa bele tačke, da bi tri minuta kasnije Popović postavio konačan rezultat – 2:3. Sudija Veljko Savić iz Biljega pokazao je šest žutih (četiri domaćem timu i dva gostima) i tri crvena kartona. Tešičani su od 11. minuta igrali sa igračem manje jer je Stanković dobio crveni karton, a u 85. minutu pocrveneli su Cakić (Jastrebac) i D. Petrović (Polet).

Sloga je u Kormanu upisala tri boda, pošto je sa 2:1 pobedila ekipu Naisusa iz Rožine. Dvostruki strelac za Kormance je Stevanović. U drugom poluvremenu gosti su iz jedanaesterca smanjili na 2:1.

Merošina: Rad – Zemljoradnik (Balajinac) 2:2,
Azbresnica: Borac – Moravac (Čečina) 5:2,
Taskovići: Taskovići – Baličevac 2:0,
Kočane: Radnički – Sloga (Jovanovac) 3:2, i
Šarlinac: Toplica – Pobeda (Rusna) 3:1.

Slobodan je bio Moravac iz Zaplanjske Toponice.

Na čelu tabele sa 42 boda je Zemljoradnik, Polet iz Radevca je na drugoj poziciji sa 36 bodova. Jastrebac je sa petog pao na šesto mesto sa 29 bodova, dok je Sloga iz Kormana skočila na 13. poziciju sa 14 bodova.

JASTREBAC – POLET (R) 2:3 (1:1)

Igralište Jastrepca u Tešici. Gledalaca: oko 70. Sudija: Veljko Savić (Biljeg). Strelci: 1:0 Lukić u 15, 1:1 Pešić u 37, 1:2 N. Babić u 62, 1:3 Marinković (iz penala) u 90+1, 2:3 Popović u 90+4. minutu. Žuti kartoni: Stanković, A. Dinčić, Stojanović, Lukić (Jastrebac), N. Babić, Pejčinović (Polet). Crveni kartoni: Stanković u 11, Cakić (Jastrebac) u 85, D. Petrović (Polet) u 85. minutu.

JASTREBAC: U. Cenić, Simonović, N. Cenić, A. Dinčić, Ilić, Popović, Tasić, Stanković, D. Cenić (od 63. Stojanović), Lukić, Stanojević (od 75. Krstić).

POLET: Marijanović, Pejčinović, D. Petrović, Stevanović, Milošević, Mitrović, Mihajlović, Pešić (od 75. Ristić), N. Babić (od 63. Nikolić), Đorđević (od 46. A. Dinčić), Marinković.

SLOGA (K) – NAISUS 2:1 (2:0)

Igralište Sloge u Kormanu. Sudija: Marko Marković (Niš). Strelci: 1:0 Stevanović u 27, 2:0 Stevanović u 33, 2:1 Jovanović (iz penala) u 67. minutu. Žuti kartoni: A. Anđelković (Sloga), Milenković (Naisus).

SLOGA: Nedeljković, Radojković (od 79. Stojiljković), Stojković, Đorđević, Stevanović, A. Anđelković, M. Anđelković, Vojinović (od 69. M. Prokić), Marković, I. Prokić, Rajković.

NAISUS: Savić, D. Milenković, Milanović, M. Milenković, Tasić, Veljković (od 58. Stojanović), Kostić(od 79. Mirić), Jovanović, Milojević, Milanović, L. Dinić (od 45. Petković).

Fotografije: Milan Jovanović i Instagram FK Jastrebac Tešica