Радевчани бољи од Тешичана, Корманци освојили цео плен

Дерби 18. кола Окружне фудбалске лиге одигран је у Тешици између Јастрепца и Полета из Радевца.

Тешичани су први стигли до предности; у 15. минуту Лукић је савладао голмана Радевчана Маријановића. Изједначио је Пешић у 37. минуту, да би Никола Бабић у 62. минуту донео предност свом тиму – 1:2. У надокнади времена пала су још два гола; у 91. минуту играч гостију Маринковић је био прецизан са беле тачке, да би три минута касније Поповић поставио коначан резултат – 2:3. Судија Вељко Савић из Биљега показао је шест жутих (четири домаћем тиму и два гостима) и три црвена картона. Тешичани су од 11. минута играли са играчем мање јер је Станковић добио црвени картон, а у 85. минуту поцрвенели су Цакић (Јастребац) и Д. Петровић (Полет).

Слога је у Корману уписала три бода, пошто је са 2:1 победила екипу Наисуса из Рожине. Двоструки стрелац за Корманце је Стевановић. У другом полувремену гости су из једанаестерца смањили на 2:1.

Остали резултати:

Мерошина: Рад – Земљорадник (Балајинац) 2:2,
Азбресница: Борац – Моравац (Чечина) 5:2,
Тасковићи: Тасковићи – Баличевац 2:0,
Кочане: Раднички – Слога (Јовановац) 3:2, и
Шарлинац: Топлица – Победа (Русна) 3:1.

Слободан је био Моравац из Заплањске Топонице.

На челу табеле са 42 бода је Земљорадник, Полет из Радевца је на другој позицији са 36 бодова. Јастребац је са петог пао на шесто место са 29 бодова, док је Слога из Кормана скочила на 13. позицију са 14 бодова.

ЈАСТРЕБАЦ – ПОЛЕТ (Р) 2:3 (1:1)

Игралиште Јастрепца у Тешици. Гледалаца: око 70. Судија: Вељко Савић (Биљег). Стрелци: 1:0 Лукић у 15, 1:1 Пешић у 37, 1:2 Н. Бабић у 62, 1:3 Маринковић (из пенала) у 90+1, 2:3 Поповић у 90+4. минуту. Жути картони: Станковић, А. Динчић, Стојановић, Лукић (Јастребац), Н. Бабић, Пејчиновић (Полет). Црвени картони: Станковић у 11, Цакић (Јастребац) у 85, Д. Петровић (Полет) у 85. минуту.

ЈАСТРЕБАЦ: У. Ценић, Симоновић, Н. Ценић, А. Динчић, Илић, Поповић, Тасић, Станковић, Д. Ценић (од 63. Стојановић), Лукић, Станојевић (од 75. Крстић).

ПОЛЕТ: Маријановић, Пејчиновић, Д. Петровић, Стевановић, Милошевић, Митровић, Михајловић, Пешић (од 75. Ристић), Н. Бабић (од 63. Николић), Ђорђевић (од 46. А. Динчић), Маринковић.

СЛОГА (К) – НАИСУС 2:1 (2:0)

Игралиште Слоге у Корману. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Стевановић у 27, 2:0 Стевановић у 33, 2:1 Јовановић (из пенала) у 67. минуту. Жути картони: А. Анђелковић (Слога), Миленковић (Наисус).

СЛОГА: Недељковић, Радојковић (од 79. Стојиљковић), Стојковић, Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић, М. Анђелковић, Војиновић (од 69. М. Прокић), Марковић, И. Прокић, Рајковић.

НАИСУС: Савић, Д. Миленковић, Милановић, М. Миленковић, Тасић, Вељковић (од 58. Стојановић), Костић(од 79. Мирић), Јовановић, Милојевић, Милановић, Л. Динић (од 45. Петковић).

Фотографије: Милан Јовановић и Инстаграм ФК Јастребац Тешица