Fudbal

Pukla petarda u Subotincu

Sa pola gasa Moravica je juče stigla do finala Kupa Fudbalskog saveza opštine Aleksinac. Ubedljivo, sa 5:0, pobedila je opštinskog ligaša, Polet iz Radevca. Već u 1. minutu mrežu Radevčana načeo je Jović, na 2:0 povisio je Kostić u 16, a na 3:0 kapiten Milunović. Početkom drugog poluvremena, u 49. minutu kapiten Milunović je iz penala savladao iskusnog golmana Pejčinovića, da bi Kostić u 66. minutu postavio konačan rezultat – 5:0.

Goran Čudić, trener FK Moravica ‒ I ove, kao i prethodnih godina, želimo da osvojimo Kup Fudbalskog saveza opštine i zato smo izašli u najjačem sastavu i pobedili ‒ rekao je posle utakmice trener Moravice Goran Čudić.

Zvezdan Stojanović ‒ Prvenstvo ima prioritet, mi želimo u viši rang i na taj cilj smo fokusirani. U Kupu smo stigli do polufinala i to je za nas veliki uspeh. Moravica je kvalitetnija ekipa od nas, uostalom oni se takmiče u zoni, a mi u Opštinskoj ligi ‒ kaže trener Poleta, Zvezdan Stojanović.

Juče je odigran još jedan polufinalni meč, opet između zonaša, ovoga puta Svrljiga i opštinskog ligaša OFK Sloge iz Dobrujevca. Svrljižani, naravno, nisu dozvolili nikakvo iznenađenje – pobedili su sa 7:1.

Dakle, u finalu Kupa FSO, 8. maja na Gradskom stadionu u Aleksincu, megdan će podeliti Moravica i Svrljig.

MORAVICA – POLET (R) 5:0(3:0)

Igralište Moravice u Subotincu. Gledalaca: oko 50. Sudija: Saša Aleksić (Aleksinac). Strelci: 1:0 Jović u 1, 2:0 Kostić u 16, 3:0 Milunović u 34, 4:0 Milunović (iz penala) u 49, 5:0 Kostić u 66. minutu. Žuti karton: Đokić (Polet).

FK Moravica, Subotinac

FK Moravica MORAVICA: Čudić, Ranđelović, Jović (od 59. Marinković), Vidojković, Gojković, Trajković (od 52. Stojanović), Vladimirov, Kostić, Zeka, Milunović, Trajkovski.

FK Polet, Radevac

FK Polet POLET: Pejčinović, D. Jovanović, Petrović, Stevanović, Đokić, Dinić, Nikolić, Branković, Filipović, Zlatanović, Mihajlović (od 29. Jović).