fudbal

Prva radost „rudara” i Subotinčana

U drugom kolu Zone Istok, pred svojim navijačima Moravica je ubedljivo, sa 3:0, savladala Hajduk Veljka iz Negotina. Najbolji akter susreta, Miloš Stanković, postigao je dva gola, u 18. i 88. minutu, a u listu strelaca upisao se i Stefanović u 63. minutu pogotkom iz jedanaesterca. U 75. minutu dosuđen je penal za goste, koji je, međutim, golman Subotinčana Ranđelović – odbranio.
Istim rezultatom (3:0), fudbaleri Rudar Alposa slavili su na Aleksinačkom Rudniku protiv ekipe BSK iz Bogovine. Ljubisavljević je zatresao protivničku mrežu dva puta u 35. i 60. minutu iz penala. Gol je postigao i Zeka u 66. minutu.

FK Rudar Alpos
ekipa Rudar Alposa

Ostalih rezultati 2. kola – Ražanj: Bukovik – Timočanin 0:0, Kobišnica: Sloga– Brodoremont 1:0, Majdanpek: Majdanpek – Kablovi (Zaječar) 1:0, Kladovo: Đerdap – Svrljig 0:1, Belotinac: Naša krila – Šarbanovac 1:0, Gadžin Han: Zaplanjac – Malošište 4:0.

U prva dva kola stopostotni učinak ostvarile su tri ekipe – Naša krila, Svrljig i Zaplanjac.

Još jedan debakl Morave

Posle prošlonedeljnog debakla od 11:0 u Orljanu, žitkovačka Morava je i u drugom kolu Okružne lige pretrpela visok poraz. Ovoga puta, u komšijskom derbiju u Žitkovcu, Palilula iz Aleksinca trijumfovala je sa 6:0.

FK Palilula
ekipa Palilule

Naši ostali predstavnici u ovom rangu poraženi su.
Sloga je u Kormanu izgubila od Doljevca sa 0:1. I Crvena zvezda iz Gornjeg Ljubeša poražena je kao domaćin sa 1:4 od ekipe Orljana, a bez bodova je ostalo i Jedinstvo iz Grejača koje je u Čečini izgubilo od Moravca sa 4:2.
Evo i ostalih rezultata – Zaplanjska Toponica: Moravac – Radnički (Čapljinac) 1:0, Balajinac: Zemljoradnik – Radnički (Kočane) 4:0, Čečina: Naisus (Rožina) – Rasovača 0:2, Brest: Dobrič – Mladost (Batušinac) 3:2.
Posle dva odigrana kola, na čelu tabele su Orljane, Raso vača i Moravac iz Čečine sa po šest bodova.

Prva „trojka”Aleksinčana

Na startu Opštinske fudbalske lige, Draževac je sa 6:0 savladao Jedinstvo iz Bobovišta. Sa 4:0 OFK Napredak iz Aleksinca je pobedio ekipu Rutevca, a istim rezultatom (4:0), Jastrebac je u Tešici slavio protiv Tempa iz Mozgova.
Na utakmicama u Jakovlju i Subotincu ceo plen odneli su gosti: Pobeda – Polet iz Vitoševca 0:3 i Škriljac – Vukašinovac, takođe 0:3. Tri boda osvojio je i Napredak iz Krušja koji je sa 2:1 trijumfovao protiv Poleta iz Radevca.
Dve utakmice završene su bez pobednika – u Gornjoj Peščanici: Ratar – Borac 3:3 i Gredetin – Sloga iz Dobrujevca – 1:1.