Prva radost Aleksinčana, Moravi bod u Pukovcu

Fudbaleri OFK Napretka 1929 zabeležili su prvu pobedu u novom šampionatu Zone Centar. Oni su juče na Gradskom stadionu u Aleksincu boljom i efikasnijom igrom sa 3:1 savladali tim Jedinstva iz Gornjeg Matejevca.

Aleksinčani su poveli u 4. minutu pogotkom Nešića iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca. Već u 8. minutu Stanković je povisio na 2:0, treći gol za Napredak postigao je Đorđević u 56. minutu, da bi u samom finišu utakmice igrač gostiju Nikolić smanjio na 3:1. Pri kraju meča sudija Veljko Marinković zbog druge javne opomene pokazao je crveni karton igraču Jedinstva Mihajlu Cojiću.

OFK Napredak 1929 (foto iz arhive)

Posle dve startne pobede, fudbaleri žitkovačke Morave igrali su u Pukovcu protiv istoimene ekipe i sa „sestrićima” podelili plen na ravne časti – 1:1.

Posle više prilika na obe strane, dva minuta pre kraja prvog poluvremena „sestrići” su prvi stigli do prednosti. Početkom drugog dela rezultat je poravnao Nikola Kocić. Naime, Velinov je šutirao, golman je odbio loptu koju je potom zahvatio Kocić i pogodio cilj. Do kraja utakmice Žitkovčani su žestoko napadali, a domaćini su odgovarali odličnim prilikama iz kontre. Pri kraju meča, posle gužve u kaznenom prostoru Morave, lopta je ušla u gol, ali je sudija dosudio faul u napadu.

Orljane: Orljane – OFK Sinđelić 1:6,
Svrljig: Svrljig – Malošište 4:1,
Batušinac: Mladost – Palilulac (Niš) 2:0,
Medoševac: Mladost – Rudar (Jelašnica) 5:1,
Belotinac: Naša krila – Bukovik (Ražanj) 4:0, i
Niš: OFK Niš – Delijski vis (Niš) 1:1.

Posle tri odigrana kola, na tabeli sa maksimalnim učinkom vode OFK Sinđelić i Svrljig, Morava je na trećem mestu sa sedam bodova, dok OFK Napredak zauzima osmu poziciju sa četiri boda.