Прва радост Алексинчана, Морави бод у Пуковцу

Фудбалери ОФК Напретка 1929 забележили су прву победу у новом шампионату Зоне Центар. Они су јуче на Градском стадиону у Алексинцу бољом и ефикаснијом игром са 3:1 савладали тим Јединства из Горњег Матејевца.

Алексинчани су повели у 4. минуту поготком Нешића из слободног ударца са ивице шеснаестерца. Већ у 8. минуту Станковић је повисио на 2:0, трећи гол за Напредак постигао је Ђорђевић у 56. минуту, да би у самом финишу утакмице играч гостију Николић смањио на 3:1. При крају меча судија Вељко Маринковић због друге јавне опомене показао је црвени картон играчу Јединства Михајлу Цојићу.

ОФК Напредак 1929 (фото из архиве)

После две стартне победе, фудбалери житковачке Мораве играли су у Пуковцу против истоимене екипе и са „сестрићима” поделили плен на равне части – 1:1.

После више прилика на обе стране, два минута пре краја првог полувремена „сестрићи” су први стигли до предности. Почетком другог дела резултат је поравнао Никола Коцић. Наиме, Велинов је шутирао, голман је одбио лопту коју је потом захватио Коцић и погодио циљ. До краја утакмице Житковчани су жестоко нападали, а домаћини су одговарали одличним приликама из контре. При крају меча, после гужве у казненом простору Мораве, лопта је ушла у гол, али је судија досудио фаул у нападу.

Орљане: Орљане – ОФК Синђелић 1:6,
Сврљиг: Сврљиг – Малошиште 4:1,
Батушинац: Младост – Палилулац (Ниш) 2:0,
Медошевац: Младост – Рудар (Јелашница) 5:1,
Белотинац: Наша крила – Буковик (Ражањ) 4:0, и
Ниш: ОФК Ниш – Делијски вис (Ниш) 1:1.

После три одиграна кола, на табели са максималним учинком воде ОФК Синђелић и Сврљиг, Морава је на трећем месту са седам бодова, док ОФК Напредак заузима осму позицију са четири бода.