Прокупчанке боље

Други део првенства рукометашица у Супер Б лиги почео је протеклог викенда. Наш представник у овом рангу, Женски рукометни клуб Алексинац, играо је Блацу против Топличанина из Прокупља.

После резултатске клацкалице у првих десетак минута игре, Прокупчанке су успеле да се резултатски одлепе и први део утакмице реше са четири гола предности – 14:10.

У наставку, изабранице тренера Марка Марковића у више наврата покушале су да стигну до егала. У финишу меча примакле су на четири гола разлике, међутим домаћа екипа је ипак успела да повећа предност и на крају тријумфују са 29:23.

За играчицу утакмице проглашена је Лена Здравковић из победничке екипе. У екипи Алексинца истакле су се Ирина Марковић са осам и Ива Момчиловић са шест голова.

После ове утакмице, Алексинац је на 10. месту са шест бодова, а у наредном колу дочекује екипу Београда.

ТОПЛИЧАНИН – АЛЕКСИНАЦ 29:23 (14:10)

Спортски центар, Блаце. Гледалаца: 60. Судије: Милош Радојичић, Марјан Стефановић (оба из Лесковца). Седмерци: Топличанин 7 (6), Алексинац 5 (3). Искључења: Топличанин 8, Алексинац 8 минута.

ТОПЛИЧАНИН: Ристић, Станковић 4, Здравковић 4, Петковић 1, Бјелић 4, Обрадовић, Лојић 5, Митић 2, Ваван, Филиповић, Лалић, Перовић 3, Атанасковић 4, Митровић 2, Шејић, Мирковић.

АЛЕКСИНАЦ: Игњатовић, Богосављевић 3, Павловић, Радосављевић, Момчиловић 6, Симоновић, Милојковић, Ђорђевић 1, Стошић, Марковић 8, Трајковић, Митић 1, Јовановић 4, Денић.

Играчица утакмице: Лена Здравковић (Топличанин).

Фотографије: Архива Фотогалерије Супер Б лиге