Прекинут дерби у Корману, Крушјани демолирали Трњанце

Утакмицама осмог кола, протеклог викенда настављено је јесење првенсто фудбалера у Општинској лиги.

Дерби у Корману између Слоге и Црвене звезде из Горњег Љубеша припао је Корманцима који су славили са 4:1. Меч је био борбен и оштар, па је судија показао осам жутих картона – три играчима домаће екипе и пет гостујућим фудбалерима. Од 65. минута Црвена звезда је играла са играчем мање, јер је Живић добио други жути картон. Због кошкања играча меч је прекинут у 70. минуту, да би после 15 минута настављен и приведен крају.

Напредак 2012 из Крушја играо је као домаћин у Гредетину и са 6:0 победио екипу Борца из Трњана. Двоструки стрелац је Грујић, а по један гол дали су „резервисти” Петар Петровић и Ристић, затим Михајло Цветковић и Филиповић.

Меч у Суботинцу, где су играли Шкриљац из Брадарца и Полет из Витошевца, завршен је победом домаће екипе од 1:0. Шкриљац је у већем делу утакмице био доминантан, гости борбени, али без правих прилика за погодак. Гол за три бода постигао је Младен Ристић у 64. минуту.

И Јединство је у Бобовишту славило високим резултатом; са 5:0 победило је тим Ратара из Горње Пешчанице.

Рутевац је као домаћин препустио победу гостима, екипи Рудара 2016 са Алексиначког Рудника, који су славили са 0:3

Утакмица у Мозгову, Темпо – ОФК Слога из Добрујевца, завршена је без победника – 2:2.

На челу табеле су Слога из Кормана и Напредак 2012 из Крушја са по 21 бодом. Трећи је Шкриљац са 18 бодова, Јединство је четврто са 15, Црвена звезда и Рудар 2016 су на петом, односно шестом месту са по са 13 бодова, следе: Полет и Темпо са по 10 бодова, ОФК Слога са осам, Рутевац и Борац имају по пет и Ратар без бодова.

Фотографије: Милан Јовановић

СЛОГА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 4:1 (2:1)

Игралиште Слоге у Корману. Гледалаца: око 50. Судија: Стефан Милошевић (Гаџин Хан). Стрелци: 1:0 Станимировић  (из пенала) у 13, 2:0 Ђорђевић у 37, 2:1 Голубовић у 45, 3:1 Станимировић у 95, 4:1 Стевановић у 103. минуту.Жути картони: Апостоловић, Стојковић, Стојиљковић (Слога), Д. Стевановић, Тодоровић, Ненад Милојевић, Пејковић, Никола Милојевић (Ц. звезда). Црвени картон: Живић у 65. минуту (Ц. звезда).

СЛОГА: Недељковић, Стојковић, Стојиљковић (од 60. Димитријевић), М. Анђелковић, Стевановић, А. Анђелковић, Ђорђевић, Апостоловић, Станимировић, Стојановић, Маринковић (од 49. Новаковић).

Crvena zvezda Gornji LjubešЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ненад  Милојевић, Живић, Степановић, Пејковић, Стевановић, Никола  Милојевић, Голубовић, Тодоровић, Анђелинковић, Вацић, Живковић.

НАПРЕДАК 2012 – БОРАЦ 6:0 (2:0)

Игралиште Мали Чаир у Гредетину. Гледалаца: око 50. Судија: Душан Томић (Гредетин). Стрелци: 1:0 Грујић у 38, 2:0 Грујић у 45, 3:0 Ристић у 49, 4:0 М. Цветковић у 60, 5:0 А. Петровић у 74, 6:0 Филиповић у 80. минуту. Жути картони: А. Петровић, Грујић (Напредак 2012), Милош Златановић, М. Дојчиновић, Живковић (Борац).

НАПРЕДАК 2012: Л. Стевановић, А. Јевремовић, Н. Јевремовић, А. Стевановић, К. Јевремовић, Милошевић, Г. Цветковић (од 46. Ристић), Филиповић, А. Петровић (од 67. П. Петровић), М. Цветковић, Грујић (од 67. Ђорђевић).

fkboractrnjaneБОРАЦ: Мартин Златановић, Н. Дојчиновић, Јовановић, Грујић, Живковић, Марко Златановић, М. Дојчиновић, Костић, Вељковић, Милош Златановић, Павић (од 16. Илић).

ШКРИЉАЦ – ПОЛЕТ 1:0 (0:0)

Игралиште у Суботинцу. Гледалаца: 30. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелац: 1:0 Ристић у 64. Минуту. Жути картон: Величковић (Полет).

ШКРИЉАЦ: Нешић, М.Милошевић, М. Милетић, Петровић, Младеновић (од 46. Пауновић), Вујиновић (од 59. В. Милошевић), Стевановић, С. Милошевић (од 46. Јаћимовић) С. Милетић, Стојановски, Ристић.

FK Polet VitoševacПОЛЕТ: А. Вељковић, Величковић, Тодоровић (од 57. Ф. Вељковић), Кадрић, Милосаљевић, Рајић, Чакарлић, Поповић, Николовски, Јовановић, Максимовић.

ТЕМПО – ОФК СЛОГА 2:2 (2:1)

Стадион Темпа у Мозгову. Гледалаца: 30. Судија: Марко Станојевић (Моравски Бујмир). Стрелци: 1:0 Тодоровић у 11, 1:1 Јовановић у 34, 2:1 Станковић у 44, 2:2 Вукић у 87. минуту.

ТЕМПО: Ф. Петровић, Стамболић, А. Петровић, Станојевић, Мијаиловић, Јевтић, Д. Петровић, Стевановић, Миловановић, Станковић, Тодоровић.

ofkslogadobrujevacОФК СЛОГА: Живановић, Пашић, Јовић, Вукић, Момчиловић, Радојковић, Радовановић, Лазаревић, Јовановић, Лазић, Марић.