Prekinut derbi u Kormanu, Krušjani demolirali Trnjance

Utakmicama osmog kola, proteklog vikenda nastavljeno je jesenje prvensto fudbalera u Opštinskoj ligi.

Derbi u Kormanu između Sloge i Crvene zvezde iz Gornjeg Ljubeša pripao je Kormancima koji su slavili sa 4:1. Meč je bio borben i oštar, pa je sudija pokazao osam žutih kartona – tri igračima domaće ekipe i pet gostujućim fudbalerima. Od 65. minuta Crvena zvezda je igrala sa igračem manje, jer je Živić dobio drugi žuti karton. Zbog koškanja igrača meč je prekinut u 70. minutu, da bi posle 15 minuta nastavljen i priveden kraju.

Napredak 2012 iz Krušja igrao je kao domaćin u Gredetinu i sa 6:0 pobedio ekipu Borca iz Trnjana. Dvostruki strelac je Grujić, a po jedan gol dali su „rezervisti” Petar Petrović i Ristić, zatim Mihajlo Cvetković i Filipović.

Meč u Subotincu, gde su igrali Škriljac iz Bradarca i Polet iz Vitoševca, završen je pobedom domaće ekipe od 1:0. Škriljac je u većem delu utakmice bio dominantan, gosti borbeni, ali bez pravih prilika za pogodak. Gol za tri boda postigao je Mladen Ristić u 64. minutu.

I Jedinstvo je u Bobovištu slavilo visokim rezultatom; sa 5:0 pobedilo je tim Ratara iz Gornje Peščanice.

Rutevac je kao domaćin prepustio pobedu gostima, ekipi Rudara 2016 sa Aleksinačkog Rudnika, koji su slavili sa 0:3

Utakmica u Mozgovu, Tempo – OFK Sloga iz Dobrujevca, završena je bez pobednika – 2:2.

Na čelu tabele su Sloga iz Kormana i Napredak 2012 iz Krušja sa po 21 bodom. Treći je Škriljac sa 18 bodova, Jedinstvo je četvrto sa 15, Crvena zvezda i Rudar 2016 su na petom, odnosno šestom mestu sa po sa 13 bodova, slede: Polet i Tempo sa po 10 bodova, OFK Sloga sa osam, Rutevac i Borac imaju po pet i Ratar bez bodova.

Fotografije: Milan Jovanović

SLOGA – CRVENA ZVEZDA 4:1 (2:1)

Igralište Sloge u Kormanu. Gledalaca: oko 50. Sudija: Stefan Milošević (Gadžin Han). Strelci: 1:0 Stanimirović  (iz penala) u 13, 2:0 Đorđević u 37, 2:1 Golubović u 45, 3:1 Stanimirović u 95, 4:1 Stevanović u 103. minutu.Žuti kartoni: Apostolović, Stojković, Stojiljković (Sloga), D. Stevanović, Todorović, Nenad Milojević, Pejković, Nikola Milojević (C. zvezda). Crveni karton: Živić u 65. minutu (C. zvezda).

SLOGA: Nedeljković, Stojković, Stojiljković (od 60. Dimitrijević), M. Anđelković, Stevanović, A. Anđelković, Đorđević, Apostolović, Stanimirović, Stojanović, Marinković (od 49. Novaković).

Crvena zvezda Gornji LjubešCRVENA ZVEZDA: Nenad  Milojević, Živić, Stepanović, Pejković, Stevanović, Nikola  Milojević, Golubović, Todorović, Anđelinković, Vacić, Živković.

NAPREDAK 2012 – BORAC 6:0 (2:0)

Igralište Mali Čair u Gredetinu. Gledalaca: oko 50. Sudija: Dušan Tomić (Gredetin). Strelci: 1:0 Grujić u 38, 2:0 Grujić u 45, 3:0 Ristić u 49, 4:0 M. Cvetković u 60, 5:0 A. Petrović u 74, 6:0 Filipović u 80. minutu. Žuti kartoni: A. Petrović, Grujić (Napredak 2012), Miloš Zlatanović, M. Dojčinović, Živković (Borac).

NAPREDAK 2012: L. Stevanović, A. Jevremović, N. Jevremović, A. Stevanović, K. Jevremović, Milošević, G. Cvetković (od 46. Ristić), Filipović, A. Petrović (od 67. P. Petrović), M. Cvetković, Grujić (od 67. Đorđević).

fkboractrnjaneBORAC: Martin Zlatanović, N. Dojčinović, Jovanović, Grujić, Živković, Marko Zlatanović, M. Dojčinović, Kostić, Veljković, Miloš Zlatanović, Pavić (od 16. Ilić).

ŠKRILJAC – POLET 1:0 (0:0)

Igralište u Subotincu. Gledalaca: 30. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelac: 1:0 Ristić u 64. Minutu. Žuti karton: Veličković (Polet).

ŠKRILJAC: Nešić, M.Milošević, M. Miletić, Petrović, Mladenović (od 46. Paunović), Vujinović (od 59. V. Milošević), Stevanović, S. Milošević (od 46. Jaćimović) S. Miletić, Stojanovski, Ristić.

FK Polet VitoševacPOLET: A. Veljković, Veličković, Todorović (od 57. F. Veljković), Kadrić, Milosaljević, Rajić, Čakarlić, Popović, Nikolovski, Jovanović, Maksimović.

TEMPO – OFK SLOGA 2:2 (2:1)

Stadion Tempa u Mozgovu. Gledalaca: 30. Sudija: Marko Stanojević (Moravski Bujmir). Strelci: 1:0 Todorović u 11, 1:1 Jovanović u 34, 2:1 Stanković u 44, 2:2 Vukić u 87. minutu.

TEMPO: F. Petrović, Stambolić, A. Petrović, Stanojević, Mijailović, Jevtić, D. Petrović, Stevanović, Milovanović, Stanković, Todorović.

ofkslogadobrujevacOFK SLOGA: Živanović, Pašić, Jović, Vukić, Momčilović, Radojković, Radovanović, Lazarević, Jovanović, Lazić, Marić.