Prekid u Žitkovcu, Napredak osvojio bod

U Zoni Centar odigrane su utakmice 28. kola.

Meč u Žitkovcu imeđu Morave i Malošišta prekinut je u 15. minutu pri rezultatu 1:0 za domaći tim. Gosti su, naime, doputovali sa sedmoricom igrača, jedan od njih se u međuvremenu povredio, pa je sudija Danilo Đuričković sačekao propisanih pet minuta i odsvirao kraj utakmice. Pogodak za Moravu postigao je Dušan Velinov u osmom minutu posle centaršuta Đorđa Ristića.

FK Morava Žitkovac

Fudbaleri OFK Napretka igrali su u Gornjem Matejevcu protiv Jedinstva. Meč je završen bez golova – 0:0. Bio je to 10. remi Aleksinčana u aktuelnom šampionatu.

OFK Napredak 1929 Aleksinac (fotografija iz arhive)

Naša krila – Orljane 1:1.

Još u prošlom kolu šampionsku titulu osvojila je ekipa Car Konstantina koja će se od naredne sezone takmičiti u Srpskoj ligi – Istok. Carići sada imaju 77 bodova, OFK Sinđelić je drugi sa 67 bodova, OFK Napredak zauzima peto mesto sa 40 bodova, a Morava je 13. sa 31 bodom.

Fotografije: Mihajlo Ilić