Прекид у Тешици, тријумф Корманаца и Палилуле

У 22. колу Окружне фудбалске лиге алексиначки клубови су забележили три победе и један нерешен резултат.

На Алексиначком Руднику ОФК Рутевац је ремизирао против Моравца из Чечине – 1:1. Гости су повели у првом полувремену, а у финишу првог дела домаћа екипа је изједначила резултат.

У Тешици, где су играли Јастребац и Раднички из Кочана, било је узбудљиво и неизвесно до самог краја утакмице. Тешичани су два пута успели да поравнају резултат, а када је судија у 90. минуту показао на белу тачку за домаћи тим , гости су напустили терен. Сходно правилима игре, овај меч ће бити регистрован службеним резултатом 3:0 у корист Јастрепца.

На гостовању у Доњој Расовачи, Слога из Кормана је победила Расовачу са 2:3 и освојила злата вредне бодове у борби за опстанак. Корманци су два пута успели да изједначе резултат и да до краја првог дела постигну гол и преокрену резултат у своју корист. Двоструки стрелац за Слогу био је Станимировић, а један гол дао је Стојиљковић.

ФК Слога Корман

И Палилула из Алексинца освојила је цео плен на гостовању у Русни где је победила Победу са 1:2. Алексинчани су почетком другог дела повели са 0:1, да би потом десетак минута касније повисили на 0:2. У самом финишу меча, у 87. минуту, домаћа екипа је смањила на 1:2.

Ево и осталих резултата.

Тасковићи: Тасковићи – Баличевац 4:2,

Сврљиг: Сврљиг – Раднички (Чапљинaц) 3:0, и

Заплањскa Топоницa: Моравац – Борац (Азбресницa) 1:0.

Меч Елид – Дољевац је одложен, а у овом колу слободна је била Младост из Батушинца.

На водећој позицији са 51 бодом је и даље Дољевац. Што се тиче клубова са подручја општине Алексинац, ситуација је следећа: ОФК Рутевац је на шестом месту са 32 бода, Јастребац је осми са 30 бодова, колико има и Палилула на девтом месту, док је Слога на 12. позицији са 23 бода.

РАСОВАЧА – СЛОГА 2:3 (2:3)

Игралиште Свете Петке, Доња Расовача. Судија: Александар Јовановић (Белотинац). Стрелци: 1:0 Н. Динић у 25, 1:1 Стојиљковић у 30, 2:1 Стаменковић у 32, 2:2 Станимировић у 42, 2:3 Станимировић у 45. минуту. Жути картони: Живковић, Стаменковић, Дикић, Илић (Расовача), Војиноић (Слога).

РАСОВАЧА: Маринковић, Н. Живковић, Д. Живковић (од 68. К. Илић), Миловановић, Дисић, Дикић, Н. Динић (од 65. А. Илић), М. Динић, А. Динић, Стаменковић, Стојановић.

СЛОГА: Недељковић, Ђорђевић, Стојковић, Анђелковић, М. Стевановић, Димитријевић (од 65. Д. Стевановић), Војиновић, Прокић, Станимировић, Јовановић, Стојиљковић (од 89. Јанковић).