Pozlatili se Dunja i Petar

Na međunarodnom turniru „Nenad Cvetković Cvele”, održanom u Nišu, takmičari Džudo klub „Aleksinac” izborili su osam medalja, od kojih su dve zlatne, jedna srebrna i pet bronzanih. Osvojili su i dva peta mesta i u ukupnom plasmanu zauzeli visoko, 10. mesto.

Zlatne medalje osvojili su Dunja Rusimović(starije poletarke, + 43 kg) i Petar Stoiljković (mlađi dečaci, – 50 kg), srebro je pripalo Petri Ristić (st. devojčice, – 57 kg), a bronzane medalje izborili su Lazar Rusimović (st. dečaci, + 73 kg), Veljko Manojlović (ml. dečaci, – 46 kg), Dunja Ivković (st. poletarke, – 38 kg), Ksenija Pavlović (ml. devojčice, – 40 kg) i Natalija Stojanović (ml. devojčice, – 56 kg). Peta mesta osvojili su Jana Milojković i Lazar Stamenković.

− Zadovoljna sam rezultatima, prošle nedelje osvojili smo sedam medalja, a sada jednu više − kaže za naš portal Bojana Stanković, trener Džudo kluba „Aleksinac”. – Uveliko se pripremamo za Regionalno školsko prvenstvo u džudou koje će biti održano 30. marta u Pirotu. Na ovom nadmetanju nastupićemo sa 22 takmičara. Sa nama će biti i predstavnici opštinskog Saveza za školski sport sa kojima sarađujemo u realizaciji ove aktivnosti − dodaje naša sagovornica.

Inače, na turniru u Nišu učestvovalo je 460 takmičara iz 51kluba iz Srbije, Rumunije, Bugarske, Severne Makedonije i Bosne i Hercegovine.

Fotografije: DŽK „Aleksinac”