Poraz u hladnoj sali

Proteklog vikenda košarkaši Jastreba igrali su u Svrljigu, gde su od istoimene ekipe izgubili sa 62:52, po četvrtinama 13:4, 17:16, 10:10 i 22:22.

− Igranje utakmice u balon sali na temperaturi koja jedva da je bila u plusu nije za nas novost, ali takvi uslovi obično znatno teže padnu gostima. Tako je, na žalost, bilo i ovog puta − kaže u razgovoru za naš portal predsednik KK Jastreb, Marko Habe. − Probali smo da se dobro zagrejemo i što bolje uđemo u meč, međutim nije sve išlo tako lako. Teško smo postizali poene u prvoj četvrtini. Nije ni ekipa Svrljiga u tom smislu odigrala puno bolje, ali su ipak uspeli da naprave razliku od devet poena. Ispostaviće se da je ta prednost na kraju i odlučila pobednika. Preostale tri četvrtine bile su u rezultatskom smislu potpuno izjednačene s tim što smo jednog trenutka uspeli da priđemo na samo koš zaostatka. Pored katastrofalnih uslova za igru, ipak mislim da smo mogli da prikažemo nešto kvalitetniju partiju. Nadam se da će bolja igra doći već u narednom kolu kada smo domaćini − veli Habe.

Sledeće kolo, 17 po redu, na programu je u nedelju od 17 sati u Hali  sportova u Aleksincu. Protivnik Jastreba biće Pusta reka iz Bojnika.

Inače, na tabeli Druge regionalne lige – Istok Jastreb je trenutno na petoj poziciji sa 21 bodom.

Naslovna fotografija: Arhiva.