Poraz Tešičana u nadoknadi vremena, Radevčani iščupali bod

Dva poraza i remi – to je bilans okružnih ligaša sa područja aleksinačke opštine u prvom prolećnom kolu.

Derbi susret odigran je u Tešici između Jastrepca i jesenjeg šampiona, Zemljoradnika iz Balajinca. Gosti su poveli u 21. minutu golom Petkovića i tako je bilo sve do 81. minuta kada je Nikola Cenić poravnao rezultat. U drugom minutu sudijske nadoknade vremena gosti su pogotkom Stefanovića stigli do pobede – 1:2.

U Kormanu Sloga je poražena od Baličevca sa 1:3. Kormanci su stekli prednost  golom Markovića u 30. minutu. Međutim, radost je kratko trajala, jer su gosti tri minuta kasnije pogotkom Stamenkovića iz penala izjednačili. U 33. minutu isti igrač povisio je na 1:2, a konačan rezultat postavio je „rezervista” Marko Mikić u 67. minutu – 1:3.

Naš treći predstavnik u ovom rangu, Polet iz Radevca, na gostovanju u Jovanovcu, gde je igrao protiv Sloge,  iščupao je bod – 2:2. U 40. minutu Miloš Stanković je doneo prednost domaćinima, da bi potom u 50. minutu duplirao prednost. Radevčani su uspeli da za dva minuta izjednače rezultat; najpre je Andrija Dinić u 65. minutu zatresao mrežu golmana Mladenovića, a zatim se u listu strelaca upisao i Veljko Marinković.

Ostali rezultati 16. kola:

Šarlinac: Toplica – Borac (Azbresnica) 2:2,
Zaplanjska Toponica: Moravac – Pobeda (Rusna) 2:3, i
Taskovići: Taskovići – Moravac (Čečina) 1:2.

Meč u Kočanu između Radničkog i Naisusa iz Rožine biće odigran u četvrtak. Slobodan je bio Rad iz Merošine.

Na čelu tabele i dalje je Zemljoradnik sa 38 bodova, ispred Poleta na drugom i Borca na trećem mestu sa po 32 boda. Četvrti je Jastrebac sa 29 bodova, dok je Sloga iz Kormana na 14. mestu sa 11 bodova, koliko ima i Moravac iz Zaplanjske Toponice na 13. poziciji.

JASTREBAC – ZEMLJORADNIK 1:2 (0:1)

Igralište Jastrepca u Tešici. Sudija: Marko Marković (Niš). Strelci: 0:1 Petković u 21, 1:1 Nikola Cenić u 81, 1:2 Stefanović u 90+2. minutu. Žuti kartoni: N. Cenić (Jastrebac), Srejić (Zemljoradnik).

JASTREBAC: U. Cenić, Jocić, N. Cenić, Mirković, Popović, Filipović, Tasić (od 60. Ilić), Stojanović (od 86. V. Dinčić), D. Cenić, Lukić, A. Dinčić.

ZEMLJORADNIK: Veličković, Ilić, Stanković, Branković, Petković, Jovanović (od 46. Babović), Milojić, Vujić, Pejčić (od 65. Stefanović), Stevanović (od 46. Srejić), Radojlović.

SLOGA (K) – BALIČEVAC 1:3 (1:2)

Igralište Sloge u Kormanu. Sudija: Željko Stoilkov (Aleksinac).Strelci: 1:0 Marković u 30, 1:1 Stamenković (iz penala) u 33, 1:2 Stamenković u 38, 1:3 Marko Mikić u 67. minutu. Žuti kartoni: Nedeljković, Stevanović (Sloga), Milić (Baličevac).

SLOGA: Nedeljković, Stojiljković (od 65. Janaćković), Stojković, Đorđević, Stevanović, Anđelković (od 76. Dimitrijević), M. Prokić (od 46. Radojković), Rajković, Marković, I. Prokić, Nikolić (od 46. Vojinović).

BALIČEVAC: V. Mikić, Čakić (od 65. M. Mikić), U. Mikić, Jovanović, Todorović, Pavlović, M. Mikić, Stamenković, N. Ilić (od 65. Milenković), Alić, Milić (od 70. M. Ilić).

SLOGA 1980 – POLET (R) 2:2 (1:0)

Igralište Sloge u Jovanovcu. Sudija: Marko Marković (Niš). Strelci: 1:0 Stanković u 40, 2:0 Stanković u 50, 2:1 Dinčić u 65, 2:2 Marinković u 67. minutu. Žuti kartoni: Vukadinović (Sloga), Milošević, Mihajlović, Dinčić, Ristić (Polet).

SLOGA: Mladenović, Milenković, Stojanović, Milovanović, Pešić, Mićić, Janković, Stanković, Uvalin, Ilić (od 46. Vukadinović), Banković (od 78. Jovanović).

POLET: Pejčinović, Milićević, Nikolić, Ristić, Milošević, Pešić, Mihajlović, Radojković, N. Babić (od 46. Marinković), Dinčić, Obradović (od 46. Basailović).

Fotografije: Milan Jovanović i Instagram FK Jastrebac