Tešičani poklekli u derbiju, Denić doneo pobedu OFK Rutevcu

Minulog vikenda u Okružnoj fudbalskoj ligi odigrani su mečevi šestog kola.

U lokalnom derbiju u Tešici Jastrebac – Sloga iz Kormana 1:2. Do prednosti Tešičani su došli golom Stefana Pešića iz penala. U 31. minutu gosti su propustili priliku da iz penala izjednače rezultat.

U drugom delu utakmice, u 77. minutu, Stanimirović je izjednačio, da bi Anđelković u 84. postavio konačan rezultat.

A na Gradskom stadionu u Aleksincu OFK Rutevac – Radnički iz Čapljinca, posle preokreta, 3:1, treći trijumf domaćina u jesenjem prvenstvu. Gosti su poveli u 15. minutu pogotkom Đorđevića, a Rajković je poravnao rezultat u 38. minutu. U drugom poluvremenu Denić je za tri minuta postigao dva gola (prvi u 56. a drugi iz penala u 59. minutu) i doneo Rutevčanima ceo plen.

Na Aleksinačkom Rudniku Rudar Alpos – Baličevac 2:2, a u Donjem Dušniku trijumf Aleksinčana, Elid-Palilula 0:3.

Batušinac: Mladost – Rasovača 6:1,
Rusna: Pobeda – Radnički (Kočane) 0:2,
Zaplanjska Toponica: Moravac – Doljevac 1:1,
Svrljig: Svrljig – Borac (Azbresnica) 4:1, i
Taskovići: Taskovići – Moravac (Čečina) 5:2.

Na tabeli vode Mladost i Doljevac sa po 14 bodova, a što se klubova sa područja aleksinačke opštine tiče, plasman je sledeći: OFK Rutevac je na šestom mestu sa 11 bodova, Sloga je na osmom, Jastrebac na 10. i Palilula na 11. mestu, svi sa po devet bodova, dok je Rudar Alpos 13. sa osam bodova.

OFK RUTEVAC –RADNIČKI (Čap.) 3:1 (1:1)

OFK Rutevac – tim (arhiva, 2020)

Gradski stadion u Aleksincu. Sudija: Marko Stanojević (Moravski Bujmir). Strelci: 0:1 Đorđević u 15, 1:1 Rajković u 38, 2:1 Denić u 56, 3:1 Denić (iz jedanaesterca) u 59. minutu. Žuti kartoni: Radojković, Brzaković, Đorđević (OFK Rutevac), Milenković, Stajić (Radnički).

OFK RUTEVAC: Petrović, Stanković, Đorđević, Radojković, Slavnić, Brzaković (od 82. Blagojević), Ilić, Mitrović (od 61. Lovrenčić), Arsić (od 82. Lazić), Rajković, Denić.

RADNIČKI: Đorić, Cvetković (od 46. Kojić), Pešić, Stajić (od 74. Ranđelović), Ilić, P. Stamenković, N. Stamenković, Dimitrijević, Karadžć, Đorđević, Milenković (od od 63. Zdravković).