Poraz posle pet pobeda

U derbiju jesenjeg dela prvenstva, posle pet pobeda zaredom, rukometaši RK Aleksinac pretrpeli su u Leskovcu poraz od ekipe Vlasotinca sa devet golova razlike – 36:27.

− Na žalost, moram da kažem da to nije nije bio derbi, jer smo na to gostovanje otišli bez pet igrača, od kojih su trojica iz prve postave. Peh je bio i povreda našeg najboljeg igrača Stefanovića u 15. minutu. Nismo imali nijednu zamenu, na klupi su bila dva deteta od 12-13 godina. Domaćini se nisu ponašali baš sportski, ali su zaslužili pobedu i ja im je čestitam − kazao je trener RK Aleksinac, Vladan Stošić.

Posle ovog kola, došlo je do promene na tabeli B grupe Prve lige -Istok. Vlasotince je sada na liderskoj poziciji sa 10 bodova, koliko ima i drugoplasirani Aleksinac.

U narednom kolu Aleksinčani su slobodni, a potom dočekuju ekipu Niške Banje.

VLASOTINCE – ALEKSINAC 36:27 (15:13)

Hala SRC Dubočica, Leskovac. Sudije: L. Petrović, J. Cvetković. Sedmerci: Vlasotince 2 (2), Aleksinac 2 (1). Isključenja: Vlasotince 8, Aleksinac 4 minuta.

VLASOTINCE: Ivanovski, Anđelković 8, Seizović 3, Aleksić 2, Stojiljković, Kočić 9, Stefanović 6, B. Đorđević, Đurović 4, Zdravković, N. Đorđević 1, Radivojević 3, Jocić, Ivković, Mitrović.

RK AleksinacALEKSINAC: Živanović, Ristić 5, Jovanović 3, Stojković 4, Stefanović 5, Milosavljević, Kostić 2, Nedeljković, Mitrović, Stojanović 8, Jovanović.

Odložen meč rukometašica

Utakmica između rukometašica Aleksinca i ekipe Munje iz Bujanovca, koja je trebalo da se odigra u subotu u Aleksincu, odložena je na inicijativu gošći. Kako smo obavešteni, u njihovoj ekipi ima nekoliko igračica koje su u izlolaciji zbog korona virusa i sa povišenom temeraturom, pa je to razlog za odlaganje utakmice.