Пораз после пет победа

У дербију јесењег дела првенства, после пет победа заредом, рукометаши РК Алексинац претрпели су у Лесковцу пораз од екипе Власотинца са девет голова разлике – 36:27.

− На жалост, морам да кажем да то није није био дерби, јер смо на то гостовање отишли без пет играча, од којих су тројица из прве поставе. Пех је био и повреда нашег најбољег играча Стефановића у 15. минуту. Нисмо имали ниједну замену, на клупи су била два детета од 12-13 година. Домаћини се нису понашали баш спортски, али су заслужили победу и ја им је честитам − казао је тренер РК Алексинац, Владан Стошић.

После овог кола, дошло је до промене на табели Б групе Прве лиге -Исток. Власотинце је сада на лидерској позицији са 10 бодова, колико има и другопласирани Алексинац.

У наредном колу Алексинчани су слободни, а потом дочекују екипу Нишке Бање.

ВЛАСОТИНЦЕ – АЛЕКСИНАЦ 36:27 (15:13)

Хала СРЦ Дубочица, Лесковац. Судије: Л. Петровић, Ј. Цветковић. Седмерци: Власотинце 2 (2), Алексинац 2 (1). Искључења: Власотинце 8, Алексинац 4 минута.

ВЛАСОТИНЦЕ: Ивановски, Анђелковић 8, Сеизовић 3, Алексић 2, Стојиљковић, Кочић 9, Стефановић 6, Б. Ђорђевић, Ђуровић 4, Здравковић, Н. Ђорђевић 1, Радивојевић 3, Јоцић, Ивковић, Митровић.

RK AleksinacАЛЕКСИНАЦ: Живановић, Ристић 5, Јовановић 3, Стојковић 4, Стефановић 5, Милосављевић, Костић 2, Недељковић, Митровић, Стојановић 8, Јовановић.

Одложен меч рукометашица

Утакмица између рукометашица Алексинца и екипе Муње из Бујановца, која је требало да се одигра у суботу у Алексинцу, одложена је на иницијативу гошћи. Како смо обавештени, у њиховој екипи има неколико играчица које су у излолацији због корона вируса и са повишеном темературом, па је то разлог за одлагање утакмице.