Пораз Мораве у зауставном времену, Напредак ниже победе

Морава је јуче у Житковцу претрпела нови пораз, овога пута од Земљорадника из Балајинца који је славио резултатом 1:3.

Гости су до предности дошли у 33. минуту, поготком Александра Петковића из слободног ударца. У финишу првог дела утакмице Морава је могла до изједначења, међутим Стевић је погодио стативу.
У другом полувремену ривали су кренули силовито. Са преко 20 метара Лазаревић је упутио јак и прецизан ударац у горњи леви угао, голман гостију Милановић је врховима прстију закачио лопту која је ударила у пречку. У два наврата голман Мораве Антонијевић је одличним интервенцијама сачувао мрежу, а онда је „резервиста“ Марко Петровић погодио пречку. У 82. минуту Морава је поготком Јанковића поравнала резултат. У финишу утакмицеЖитковчани су жестоко атаковали на гол гостију. Међутим, у 90. минуту судија је показао пенал за госте који је реализовао Јовановић. Исти играч је и у 93. минуту затресао мрежу и поставио коначан резултат.

Ово је шести узастопни пораз Мораве коме је својим одлукама, поготово када је реч о фауловима и жутим картонима, у значајној мери кумовао главни арбитар Богдан Илић.

А наш други зонаш, ОФК Напредак 1929 играо је у Ражњу против фењерџије, Буковика, и забележио осму победу заредом.

Изабраници тренера Далибора Петровића са 5:1 савладали су прве комшије који су на терен изашли са десеторицом играча. Двоструки стрелац је Ненад Милуновић, а хет-трик је постигао Амир Зека.

Сврљиг: Сврљиг – ОФК Ниш 1:0,
Белотинац: Наша крила – Цар Константин 5:2,
Ниш: Палилулац – Младост (Б) 3:2,
Орљане: Орљане – ОФК Брзи Брод 0:7,
Горњи Матејевац: Јединство – Раднички 2020 2:2, и
Пуковац: Пуковац – Младост (М) 3:2.

На табели води ОФК Брзи Брод са 61 бодом испред Наших крила на другој позицији са 52 бода. ОФК Напредак је на 12. месту са 28 бодова, док Морава заузима 13. позицију са три бода мање.

МОРАВА – ЗЕМЉОРАДНИК 1:3 (0:1)
Стадион Мораве, Житковац. Судија: Богдан Илић. Стрелци: 0:1 А. Петковић у 33, 1:1 Јанковић у 82, 1:2 Јовановић (из пенала) у 90+1, 1:3 Јовановић у 90+3. минуту. Жути картони: Богдановић, Јанковић, Д. Петровић (Морава), Стошић, Вујић, Петковић (Земљорадник).
МОРАВА: Антонијевић, Марјановић (од 58. Илић), Новковић, Стевић (од 46. М. Петровић), Д. Петровић, С. Петровић, Лазаревић, Богдановић, Симић, Милосављевић (од 79. Милошевић), Јанковић.
ЗЕМЉОРАДНИК: Милановић, М. Петковић, Илић, Стошић, Денкић, А. Петковић (од 64. Вујић), Стаменковић, Антић (од 46. Најдановић), Ивановић, Андрејић, Мустафић (од 46. Јовановић).

БУКОВИК – ОФК НАПРЕДАК 1929 1:5 (0:1)
Игралиште Буковика, Ражањ. Гледалаца: 30. Судија: Андрија Бојић. Стрелци: 0:1 Милуновић у 45+2, 0:2 Милуновић у 58, 0:3 А. Зека у 58, 0:4 А. Зека у 76, 1:4 Кадрић у 77, 1:5 А. Зека у 81. минуту.
БУКОВИК: Радојковић, Стојадиновић, Д. Зека, Крстић, Илић, Петровић, Митровић, Кадрић, И. Ловренчић, Здравковић.
ОФК НАПРЕДАК 1929: Пејчиновић, Живановић, Јовановић, Смиљковић, А. Зека,Милуновић, Н. Цандер, Вељковић, Душанић, Станојевић (од 50. Гогић), Стоиљковић (од 46. Стојановић).

Фотографије: Михајло Илић (Морава – Земљорадник)