Poraz ”anemičnog” Napretka

Košarkaški klub Napredak Metalka Majur poražen je na svom terenu od Radnika iz Surdulice 62:65 (13:10, 8:21, 15:18, 26:16). Domaći tim je dobro otvorio meč, pre svega u fazi odbrane, ali je usledila katastrofalna igra u nastavku koja je dovela do neminovnog poraza. Najefikasniji u Napretku bio je Đorđe Đokić sa 14 poena, dok je pobednika predvodio Škundrić sa 18 poena.

Napredak je bolje otvorio meč. Jakom defanzivnom igrom kontrolisano je vođstvo tokom cele prve deonice. Usledio je strmoglavi pad u igri tokom druge četvrtine, koji se najbolje ogledao u bezidejnoj igri u napadu kao i pregršt izgubljenih lopti. Protivnik je ovaj period dobio sa ubedljivih 8:21 i na odmor otišao sa prednošću od +10 – 21:31.

Domaći košarkaši nisu uspeli da podignu nivo igre ni u trećoj deonici, pa su gosti iz Surdulice do kraja ovog perioda uspeli da uvećaju svoju prednost – 36:49.

Sredinom poslednje četvrtine, Napredak je krenuo da ”topi” zaostatak, da bi polaganjem Miladinovića na nešto više od 3 minuta do kraja meča, prednost Radnika iznosila ”svega” 3 poena – 55:58.

Gosti su odolevali do poslednjeg minuta, kada je susret i definitivno odlučen u njihovu korist. Pri rezultatu 59:63 za Radnik, na liniju penala našao se Nikola Raičević. Kapiten domaćih je pogodio prvo, a potom promašio drugo slobodno bacanje. Napredak se još jednom uspešno odbranio, loptu je pokupio Raičević i prosledio je Rakočeviću koji je jurišao na protivničku polovinu i (iako je imao otvoren put do samog koša) odlučio se na šut za tri poena i usledio je težak promašaj.  Uzvratili su košarkaši Radnika, ponovo uvećali prednost i mirno priveli meč kraju.

Ekipa Napretka na ovom mečui izgubila je veliki broj lopti – čak 23. Takođe, pažnju privlači veliki broj šuteva za tri poena uz očajne procente (5/32, 15%).

Pred Slavišom Bogavcem i njegovim igračima je težak period. Napredak očekuju dva uzastpona gostovanja, a prvo će biti protiv Klika u Arilju. Ovaj meč na programu je narednog vikenda.