Polet i Rudar nastavili trku, kiks Škriljca

Proteklog vikenda u Opštinskoj ligi odigrani su mečevi 20. kola.

Lider prvenstva, Polet iz Vitoševca, na gostovanju u Trnjanu slavio je protiv Borca sa 0:2.

Na gostovanju u Tešici, gde je podelio megdan sa Jastrepcem 2022 iz Donjeg Suhotna, Rudar 2016 sa Aleksinačkog Rudnika pobedio je sa 1:4. Sudija je na ovoj utakmici dodelio šest žutih kartona – jedan domaćoj ekipii pet gostima.

Škriljac iz Bradarca igrao je u Žitkovcu protiv Mladosti 1955 iz Moravca. Moravčani su upisali tri boda; trijumfovali su sa 2:1. Oba gola za domaću ekipu postigao je Ristić, dok je gol za goste dao Stefan Miletić.

U Kraljevu i Gornjem Ljubešu podela plena, Kraljevo – Jedinstvo 3:3 i Crvena zvezda – Vukašinovac 1:1. U Gornjem Ljubešu crvene kartone dobili su domaći igrači Lazar Janković i Savić.

Meč u Gornjoj Peščanici između Ratara i Rutevca pripao je gostima koji su pobedili sa 4:5.

Na čelnoj poziciji i dalje je Polet, sada sa 49 bodova, ispred Rudara 2016 na drugom mestu sa pet bodova manje i trećeplasiranog Škriljca koji ima 38 bodova. Dalje slede: 4. Borac 29, 5. Kraljevo 29, 6. Crvena zvezda 25, 7. Mladost 25, 8. OFK Sloga 23, 9. Jedinstvo 23, 10. Jastrebac 20, 11. Vukašinovac 18, 12. Ratar 8, 13. Rutevac 8 bodova.

BORAC – POLET 0:2 (0:1)

Igralište kraj pruge, Trnjane. Sudija: Nikola Babić (Aleksinac). Strelci: 0:1 Nenezić u 23, 0:2 Simić u 58. minutu. Žuti karton: Veljković (Borac).

BORAC: Veljković, Deletić, Martin Zlatanović, Grujić, Pavić, Golubović, Stanković, Nešić, Petrović, Miloš Zlatanović, Mihajlović (od 70. Dojčinović).

POLET: Šljivić, Rajić, Simonović, Simić, Kuzmanović, Živković, Savić (od 78. Popović), Malović, Nenezić, Čekrlić (od 89. Nikolovski), Todorović.

JASTREBAC 2022 – RUDAR 2016 1:4 (1:1)

Igralište Jastrepca u Tešici. Sudija: Marko Stanojević (M. Bujmir).Strelci: 0:1 Miletić u 15, 1:1 Krstić u 19, 1:2 P. Đorđević u 63, 1:3 P. Đorđević u 76, 1:4 Dimitrijević u 84. minutu. Žuti kartoni: Krstić (Jastrebac 2022), A. Đorđević, Đurić, Miletić, Durmišević, P. Đorđević (Rudar 2016).

JASTREBAC 2022: Stevanović, Dinić (od 70. Marinković), F. Ranđelović, Zdravković, Simić, Milošević, Novković (od 46. Banković), U. Cenić, Jović, S. Ranđelović (od 46. A. Grujić), Krstić (od 77. M. Grujić).

RUDAR 2016: A. Ristić, A. Đorđević, Ivanović, Durmišević, Đurić, Jovanović (od 61. Dabarčić), Miletić, M. Zemljak, P. Đorđević (od 88. Nikolić), Petrović, Milanović (od 46. Dimitrijević).

MLADOST 1955 – ŠKRILJAC 2:1 (0:1)

Stadion Morave, Žitkovac. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 0:1 S. Miletić u 31, 1:1Ristić u 50, 2:1 Ristić u 52. minutu. Žuti kartoni: Andrija Stevanović, Trivunac (Škriljac).

MLADOST 1955: Milenković, Pejković, Stević (od 46. Cvetković), Živadinović, Smiljković, Arsić, Đorđević, Ristić, Stanojković, Lazić, Dimitrijević.

ŠKRILJAC: Marjanović, M. Miletić, Andrija Stevanović, Trivunac, Golubović, S. Miletić,Stanković, Jaćimović, Milunović, Aleksa Stojanovski, Andrija Stojanovski.

KRALJEVO – JEDINSTVO 3:3 (0:0)

Igralište u Kraljevu. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Zorkić u 53, 1:1 Milenković (autogol) u 60, 1:2 Ranđelović u 61, 2:2 Jovčić u 71, 3:2 Stanković u 79, 3:3 Ranđelović u 90. minutu. Žuti karton: M. Marinković (Kraljevo).

KRALJEVO: Milosavljević, M. Marinković (od 65. Lazarević), A. Marinković, Radičević, Krstić, V. Stanković (od 46. Vukadinović), Jovčić, Lazić, P. Stanković, Dimitrijević, Gojković (od 37. Stamenković).

JEDINSTVO: Adamov, Milenković (od 60. I. Brzaković), Đorđević, S. Brzaković, Dragićević, Ranđelović, Milutinović (od 80. Stojadinović), Zorkić, Denić, Živković (od 72. Miljković), Bjelić.

CRVENA ZVEZDA – VUKAŠINOVAC 1:1 (0:1)

Igralište u G. Ljubešu. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Stanojević u 10, 1:1 Todorović u 59. minutu. Crvenikartoni: L. Janković (C. zvezda) u 59, Savić (C. zvezda) u 62. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Milojević, Živić, Tasić (od 55. Išpanović), Savić, Lazarević, R. Janković, L. Janković, Todorović, Živković, Vacić, Anđelinković.

VUKAŠINOVAC: Živković, Milošević, Petrov (od 46. Milić, od 78. Milovanović), Stambolić, Marinković, Milošević, Zipalović, Milenović (od 1. Vasić), Miletić, Mijailović, Stanojević.

RATAR – RUTEVAC 4:5 (3:1)

Igralište u G. Peščanici. Sudija: Kristina Jovanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 Sentić u 16, 1:1 Đorđević u 30, 2:1 Stanković u 37, 3:1 M. Đekić u 39, 4:1 M. Đekić u 50, 4:2 Stevanović (autogol) u 54, 4:3 Stanojević u 67, 4:4 Đorđević u 74, 4:5 Todorović (iz penala) u 78. minutu. Žuti kartoni: Mihajlović (Ratar), Grujić, Stanković (Rutevac). Crveni karton: I. Đekić (Ratar) u 76. minutu.

RATAR: I. Đekić, Đorđević (od 46. Ivanišević), Popović, Mihajlović (od 61. Todorović), Mirčić (od 46. Anđelković), M. Đekić, Stanković, N. Tomić, Sentić, Milanović, S. Ivanišević (od 46. Stevanović).

RUTEVAC: Grujić, Ružić, Miloradović, Antić, Todorović, Stojadinović, Stanković, Mitrović, Đorđević, Lazić (od 52. Petrović), Stanojević.