Полет и Рудар наставили трку, кикс Шкриљца

Протеклог викенда у Општинској лиги одиграни су мечеви 20. кола.

Лидер првенства, Полет из Витошевца, на гостовању у Трњану славио је против Борца са 0:2.

На гостовању у Тешици, где је поделио мегдан са Јастрепцем 2022 из Доњег Сухотна, Рудар 2016 са Алексиначког Рудника победио је са 1:4. Судија је на овој утакмици доделио шест жутих картона – један домаћој екипии пет гостима.

Шкриљац из Брадарца играо је у Житковцу против Младости 1955 из Моравца. Моравчани су уписали три бода; тријумфовали су са 2:1. Оба гола за домаћу екипу постигао је Ристић, док је гол за госте дао Стефан Милетић.

У Краљеву и Горњем Љубешу подела плена, Краљево – Јединство 3:3 и Црвена звезда – Вукашиновац 1:1. У Горњем Љубешу црвене картоне добили су домаћи играчи Лазар Јанковић и Савић.

Меч у Горњој Пешчаници између Ратара и Рутевца припао је гостима који су победили са 4:5.

На челној позицији и даље је Полет, сада са 49 бодова, испред Рудара 2016 на другом месту са пет бодова мање и трећепласираног Шкриљца који има 38 бодова. Даље следе: 4. Борац 29, 5. Краљево 29, 6. Црвена звезда 25, 7. Младост 25, 8. ОФК Слога 23, 9. Јединство 23, 10. Јастребац 20, 11. Вукашиновац 18, 12. Ратар 8, 13. Рутевац 8 бодова.

БОРАЦ – ПОЛЕТ 0:2 (0:1)

Игралиште крај пруге, Трњане. Судија: Никола Бабић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Ненезић у 23, 0:2 Симић у 58. минуту. Жути картон: Вељковић (Борац).

БОРАЦ: Вељковић, Делетић, Мартин Златановић, Грујић, Павић, Голубовић, Станковић, Нешић, Петровић, Милош Златановић, Михајловић (од 70. Дојчиновић).

ПОЛЕТ: Шљивић, Рајић, Симоновић, Симић, Кузмановић, Живковић, Савић (од 78. Поповић), Маловић, Ненезић, Чекрлић (од 89. Николовски), Тодоровић.

ЈАСТРЕБАЦ 2022 – РУДАР 2016 1:4 (1:1)

Игралиште Јастрепца у Тешици. Судија: Марко Станојевић (М. Бујмир).Стрелци: 0:1 Милетић у 15, 1:1 Крстић у 19, 1:2 П. Ђорђевић у 63, 1:3 П. Ђорђевић у 76, 1:4 Димитријевић у 84. минуту. Жути картони: Крстић (Јастребац 2022), А. Ђорђевић, Ђурић, Милетић, Дурмишевић, П. Ђорђевић (Рудар 2016).

ЈАСТРЕБАЦ 2022: Стевановић, Динић (од 70. Маринковић), Ф. Ранђеловић, Здравковић, Симић, Милошевић, Новковић (од 46. Банковић), У. Ценић, Јовић, С. Ранђеловић (од 46. А. Грујић), Крстић (од 77. М. Грујић).

РУДАР 2016: А. Ристић, А. Ђорђевић, Ивановић, Дурмишевић, Ђурић, Јовановић (од 61. Дабарчић), Милетић, М. Земљак, П. Ђорђевић (од 88. Николић), Петровић, Милановић (од 46. Димитријевић).

МЛАДОСТ 1955 – ШКРИЉАЦ 2:1 (0:1)

Стадион Мораве, Житковац. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 0:1 С. Милетић у 31, 1:1Ристић у 50, 2:1 Ристић у 52. минуту. Жути картони: Андрија Стевановић, Тривунац (Шкриљац).

МЛАДОСТ 1955: Миленковић, Пејковић, Стевић (од 46. Цветковић), Живадиновић, Смиљковић, Арсић, Ђорђевић, Ристић, Станојковић, Лазић, Димитријевић.

ШКРИЉАЦ: Марјановић, М. Милетић, Андрија Стевановић, Тривунац, Голубовић, С. Милетић,Станковић, Јаћимовић, Милуновић, Алекса Стојановски, Андрија Стојановски.

КРАЉЕВО – ЈЕДИНСТВО 3:3 (0:0)

Игралиште у Краљеву. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Зоркић у 53, 1:1 Миленковић (аутогол) у 60, 1:2 Ранђеловић у 61, 2:2 Јовчић у 71, 3:2 Станковић у 79, 3:3 Ранђеловић у 90. минуту. Жути картон: М. Маринковић (Краљево).

КРАЉЕВО: Милосављевић, М. Маринковић (од 65. Лазаревић), А. Маринковић, Радичевић, Крстић, В. Станковић (од 46. Вукадиновић), Јовчић, Лазић, П. Станковић, Димитријевић, Гојковић (од 37. Стаменковић).

ЈЕДИНСТВО: Адамов, Миленковић (од 60. И. Брзаковић), Ђорђевић, С. Брзаковић, Драгићевић, Ранђеловић, Милутиновић (од 80. Стојадиновић), Зоркић, Денић, Живковић (од 72. Миљковић), Бјелић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВУКАШИНОВАЦ 1:1 (0:1)

Игралиште у Г. Љубешу. Судија: Милош Бранковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Станојевић у 10, 1:1 Тодоровић у 59. минуту. Црвеникартони: Л. Јанковић (Ц. звезда) у 59, Савић (Ц. звезда) у 62. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Милојевић, Живић, Тасић (од 55. Ишпановић), Савић, Лазаревић, Р. Јанковић, Л. Јанковић, Тодоровић, Живковић, Вацић, Анђелинковић.

ВУКАШИНОВАЦ: Живковић, Милошевић, Петров (од 46. Милић, од 78. Миловановић), Стамболић, Маринковић, Милошевић, Зипаловић, Миленовић (од 1. Васић), Милетић, Мијаиловић, Станојевић.

РАТАР – РУТЕВАЦ 4:5 (3:1)

Игралиште у Г. Пешчаници. Судија: Кристина Јовановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Сентић у 16, 1:1 Ђорђевић у 30, 2:1 Станковић у 37, 3:1 М. Ђекић у 39, 4:1 М. Ђекић у 50, 4:2 Стевановић (аутогол) у 54, 4:3 Станојевић у 67, 4:4 Ђорђевић у 74, 4:5 Тодоровић (из пенала) у 78. минуту. Жути картони: Михајловић (Ратар), Грујић, Станковић (Рутевац). Црвени картон: И. Ђекић (Ратар) у 76. минуту.

РАТАР: И. Ђекић, Ђорђевић (од 46. Иванишевић), Поповић, Михајловић (од 61. Тодоровић), Мирчић (од 46. Анђелковић), М. Ђекић, Станковић, Н. Томић, Сентић, Милановић, С. Иванишевић (од 46. Стевановић).

РУТЕВАЦ: Грујић, Ружић, Милорадовић, Антић, Тодоровић, Стојадиновић, Станковић, Митровић, Ђорђевић, Лазић (од 52. Петровић), Станојевић.