Polet drži tron, Rudničani ubedljivi, devet golovau Subotincu

U 19. kolu Opštinske lige lider prvenstva, Polet, u Vitoševcu sa 5:1 savladao Ratara iz Gornje Peščanice. Het-trik za Vitoševčane postigao je Nenezić, po jedan gol dali su Veljković i Nikolovski, dok je strelac za goste bio Stanković.

Golovima Dabarčića, Miletića i Durmiševića, Rudar 2016 je na Aleksinačkom Rudniku ubedljivo savladao OFK Slogu iz Dobrujevca rezultatom 3:0.

U Subotincu, gde su igrali Škriljac iz Bradarca i Kraljevo, palo je devet golova; domaći tim dao je sedam, a gosti dva gola. Het-trik je upisao Nenad Milunović, dvostruki strelac je Stefan Miletić, po jedan gol postigli su Andrija Stevanović i Jaćimović. Za goste dva gola dao je Petar Stanković. Od 81. minuta Kraljevo je igralo sa igračem manje jer je Svetozar Lazić dobio crveni karton.

Bobovište: Jedinstvo – Jastrebac 2022 (Donje Suhotno) 6:2,
Vukašinovac: Vukašinovac – Borac (Trnjane) 1:3, i
Rutevac: Rutevac – Mladost 1955 (Moravac) 2:3.

Slobodna je bila Crvena zvezda.

Polet je na čelu tabele sa 46 bodova, ispred Rudara 2016 koji ima pet bodova manje i zauzima drugo mesto i trećeplasiranog Škriljca sa 38 bodova. Dalje slede: 4. Borac 29, 5. Kraljevo 28, 6. C. zvezda 24, 7. OFK Sloga 23, 8. Jedinstvo 22, 9. Mladost 22, 10. Jastrebac 20, 11. Vukašinovac 17, 12. Ratar 8, 13. Rutevac 5 bodova.

POLET – RATAR 5:1 (4:0)

Igralište „Sveta Petka”, Vitoševac. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 Nenezić u 13, 2:0 Nenezić u 18, 3:0 Nenezić u 37, 4:0 Veljković u 41, 5:0 Nikolovski u 65, 5:1 Stanković u 79. minutu.

POLET: Šljivić, Rajić, Simonović (od 46. Popović), Simić, Kuzmanović (od 44. Todorović), Živković (od 67. Bogdanović), Nikolovski, Nenezić, Čekrlić, Savić, Veljković.

RATAR: I. Đekić, Stanković, Popović, Anđelković, Mirčić, M. Đekić, M. Ivanišević, Džonić, Dinić, Milanović, S. Ivanišević.

RUDAR 2016 – OFK SLOGA 3:0 (2:0)

Gradski stadion na Al. Rudniku. Sudija: Marko Stanojević (M. Bujmir). Strelci: 1:0 Dabarčić u 10, 2:0 Miletić u 17, 3:0 Durmišević u 70. minutu. Žuti karton: Živanović (OFK Sloga).

RUDAR 2016: A. Ristić, Petrović, Ivanović, Durmišević, Đurić, Jovanović, Miletić, M. Zemljak, Lazić (od 39. Dimitrijević), Dabarčić (od 79. Nikolić), Milanović.

OFK SLOGA: Ivanović, Vukić, Jović, Živanović, Rašić, Matić, Đorđević (od 70. Petrović), Jovanović, Radovanović (od 76. Lazarević), Jocić, Matić.

ŠKRILJAC – KRALJEVO 7:2 (3:1)

Igralište „Škriljac”, Subotinac. Sudija: Marko Stanojević (M. Bujmir). Strelci: 0:1 Stanković u 8, 1:1 Milunović u 36, 2:1 S. Miletić u 41, 4:1 Andrija Stevanović u 61, 5:1 Milunović u 64, 5:2 Stanković u 70, 6:2 S.Miletić u 75, 7:2 Milunović u 82. minutu. Žuti kartoni: S. Miletić (Škriljac), Marinković (Kraljevo). Crveni karton: Svetozar Lazić (Kraljevo) u 81. minutu.

ŠKRILJAC: Marjanović, M. Miletić, Andrija Stevanović, Trivunac, Mladenović (od 75. Andrija Stojanovski), Nešić, S. Miletić, Stanković, Aleksandar Stevanović (od 23. Jaćimović), Milunović, Aleksandar Stojanovski.

KRALJEVO: Milosavljević, M. Marinković, A. Marinković, Radičević, Krstić, V. Stanković, Jovčić (od 70. Svetozar Lazić), Stefan Lazić (od 54. Lazarević), P. Stanković, Stamenković (od 46. Rušiti), Dimitrijević (od 54. Vukadinović).

JEDINSTVO – JASTREBAC 2022 6:2 (2:0)

Igralište Jedinstva, Bobovište. Sudija: Nikola Babić (Aleksinac). Strelci: 1:0 Ljubisavljević u 6, 2:0 Zorkić u 40, 3:0 Ranđelović u 64, 4:0 Ranđelović u 66, 5:0 Ranđelović u 71, 5:1 Simić u 73, 5:2 Banković, 6:2 Milutinović u 88. minutu.

JEDINSTVO: Petrović, Đorđević, Dragićević (od 46. Trifunović), Ranđelović, Ljubisavljević (od 58. Stojadinović), Zorkić, Živković, Bjelić, I. Brzaković (od 46. Milutinović), Adamov, Živković.

JASTREBAC 2022: Petrović, Dinić, Ranđelović, Zdravković, Simić, Cvetković (od 46. Banković), A. Grujić, Cenić, Jović, V. Grujić (od 46. Milošević), Krstić (od 68. Novković).

VUKAŠINOVAC – BORAC 1:3 (1:3)

Igralište u Vukašinovcu. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 1:0 Đ. Tomić u 13, 1:1 A. Stanković u 27, 1:2 Miloš Zlatanović u 29, 1:3 Golubović u 44. minutu. Žuti kartoni: Milošević (Vukašinovac), Miloš Zlatanović (Borac).

VUKAŠINOVAC: Vidanović, Milenović,V.  Milošević, Stambolić, Marinković (od 76. Vasić), S. Milošević, Tomić, Živković, Miletić, Mijailović, Stanojević.

BORAC: Veljković, Deletić, Jovanović, Grujić, Ilić, Marko Zlatanović (od 61. Nešić), V. Stanković, A. Stanković, Golubović, Miloš Zlatanović, Mihajlović.

RUTEVAC – MLADOST 1955 2:3 (1:1)

Igralište „Ratko Žunić”, Rutevac. Sudija: Uroš Radosavljević (Aleksinac). Strelci: 0:1 Ristić u 7, 1:1 Đorđević u 25, 2:1 Todorović u 75, 2:2 Smiljković u 75, 2:3 Đorđević u 85. minutu. Žuti kartoni: Stanković, Mitrović, Antić, Radojković (Rutevac), N. Petrović, Milojević (Mladost 1955).

RUTEVAC: Grujić, Radojković, U. Tomić, Radovanović, Todorović, A. Tomić, Stanković, Đorđević, Lazić, Antić, Mitrović.

MLADOST 1955: Milenković (od 46. Miladinović), Pejković, Stević (od 60. Trifunović), Smiljković, Đorđević, Ristić, Stanojković (od 46. Milojević), D. Petrović (od 46. Milošević), Kostić ( od 46. N. Petrović), Lazić, Dimitrijević.