Pobeda za 93. rođendan, Napredak zasluženo slavio

Fudbaleri Morave juče su na svom stadionu u Žitkovcu slavili protiv Orljana rezultatom 2:0 i tako na najbolji način obeležili rođenadan svog kluba i 93 godine od osnivanja.

Prvi gol pao je u 11. minutu. Velinov je snažno šutirao, golman gostiju je odbio loptu do ivice šesnaesterca, natrčao je kapiten Slobodan Janković i pogodio cilj. Usledilo je nekoliko prilika, ali su Velinov, Bratislav Novković i Mihajlo Cvetković promašili.

U drugom delu Orljanci su pokušali da preuzmu inicijativu, ali nisu uspeli. Od 56. minuta igrali su sa igračem manje, jer je njihov bek dobio crveni karton. Morava je dodala gas i nastavila da opseda gol gostiju. Posrećilo se Bogdanoviću koji je povisio na 2:0. Isti igrač nakon snažnog udaraca pogodio je i prečku, a u samom finišu meča udarac gostiju zaustavila je stativa.

Meč između Rudara iz Jelašnice i OFK Napretka trebalo je da se igra u Jelašnici, ali je na inicijativu Rudara odigran u Aleksincu.

Iako su na samom dnu tabele i samim tim sigurni kandidati za selidbu u niži rang, „rudari“ nisu istakli belu zastavu. Naprotiv, pružili su otpor, ali su na kraju ipak morali da polože oružje; OFKNapredak je zasluženo slavio sa 4:2. Dva gola za Aleksinčane postigao je Spasić, a po jedan gol dali su Arsić i Đošev.