Победа за 93. рођендан, Напредак заслужено славио

Фудбалери Мораве јуче су на свом стадиону у Житковцу славили против Орљана резултатом 2:0 и тако на најбољи начин обележили рођенадан свог клуба и 93 године од оснивања.

Први гол пао је у 11. минуту. Велинов је снажно шутирао, голман гостију је одбио лопту до ивице шеснаестерца, натрчао је капитен Слободан Јанковић и погодио циљ. Уследило је неколико прилика, али су Велинов, Братислав Новковић и Михајло Цветковић промашили.

У другом делу Орљанци су покушали да преузму иницијативу, али нису успели. Од 56. минута играли су са играчем мање, јер је њихов бек добио црвени картон. Морава је додала гас и наставила да опседа гол гостију. Посрећило се Богдановићу који је повисио на 2:0. Исти играч након снажног удараца погодио је и пречку, а у самом финишу меча ударац гостију зауставила је статива.

Меч између Рудара из Јелашнице и ОФК Напретка требало је да се игра у Јелашници, али је на иницијативу Рудара одигран у Алексинцу.

Иако су на самом дну табеле и самим тим сигурни кандидати за селидбу у нижи ранг, „рудари“ нису истакли белу заставу. Напротив, пружили су отпор, али су на крају ипак морали да положе оружје; ОФКНапредак је заслужено славио са 4:2. Два гола за Алексинчане постигао је Спасић, а по један гол дали су Арсић и Ђошев.

Резултати утакмица које су одигране у Нишу:
ОФК Синђелић – Јединство (Г. Матејевац) 9:0,
Палилулац – Буковик (Ражањ) 3:2, и
Делијски вис – Наша крила (Белотинац) 2:4.
Остали резултати:
Малошиште: Малошиште – Младост (Батушинац) 1:3,
Сврљиг: Сврљиг – Младост (Медошевац) 1:1, и
Пуковац: Пуковац – ОФК Ниш 3:0.

ОФК Синђелић је на првом месту са 85 бодова, Морава је на другој позицији са 51 бодом, док Напредак сада има 43 бода, па је са шестог скочио на пето место.

Фотографије: Михајло Илић (Морава – Орљане)