Победа са седморицом играча

Иако су на утакмицу 13.кола Треће футсал лиге – Исток, која је одиграна у Хали спортова у Власотинцу, отпутовали са седморицом играча, футсалери Клуба малог фудбала „Алексинац 2015” ипак су успели да укњиже три бода  против „Росуље 2018”.

Алексинчане је довео у вођство Слободан Живковић поготком у 5. минуту, а на 0:2 повисио је Никола Стојановић у 25. минуту. Три минута касније домаћа екипа је преко Стефана Костића смањила на 1:2.

− Одиграли смо једну чврсту, квалитетну  и борбену утакмицу мада смо имали „кратку клупу“, али смо дали све од себе да бисмо победили − каже за наш портал Далибор Матејев, један од најискуснијих играча у алексиначкој екипи. − Било је сигурно десетак зицера, погодили смо стативу, њихови играчи су главом неколико пута вадили лопту са гол линије… Главни „кривац” што је меч завршен овако тесним резултатом је голман домаће екипе који се више пута истакао успешним одбранама и који је, по мени, заслужио епитет играча утакмице − додаје Матејев.

Након овог кола Алексинчани су на седмом месту са 16 бодова, а у наредном колу дочекују тим Прогреса из Параћина.

РОСУЉА – АЛЕКСИНАЦ 1:2 (0:1)

Хала спортова, Власотинце. Судије: Оливер Николић, Милош Грујић (Ниш), Стрелци: 0:1 Живковић у 5, 0:2 Н. Стојановић у 25, 1:2 Костић у 28. минуту. Жути картони: Станковић, Лазаревић, Костић (Росуља), Н. Стојановић (Алексинац).

РОСУЉА: ЛАЗАРЕВИЋ, Н. СТОЈАНОВИЋ, С. СТОЈАНОВИЋ, ВИДОЈЕВИЋ, ИЛИЋ, С. Станковић, Митић, Стојиљковић, Д. Стојановић, Цветковић, Костић, Б. Станковић.

АЛЕКСИНАЦ: ПЕТКОВИЋ, СПАСИЋ, МАТЕЈЕВ, М. ЗЕМЉАК, ЖИВКОВИЋ, Чудић, Н. Стојановић.

Фотографије: архива (аутор Дино Денкић).