Pobeda pobedila Tešičane, težak poraz Palilule

Jesenje prvenstvo Okružne fudbalske lige nastavljeno je proteklog vikenda utakmicama sedmog kola.

I u ovom kolu fudbaleri Poleta iz Radevca nisu osetili ukus pobede. Na stadionu Morave u Žitkovcu, gde su igrali kao domaćini, poraženi su od ekipe Rada iz Merošine sa 2:3, mada je na poluvremenu bilo 1:1. Oba gola za Radevčane postigao je Nikola Babić, prvi u 15. minutu, a drugi u 90.

FK Polet Radevac

Poraz su pretrpeli i fudbaleri Jastrepca iz Tešice koji su u Rusni igrali protiv Pobede. Pobeda je pobedila sa 4:1, a počasni gol za Tešičane postigao je iskusni Boban Vrbić.

Fudbaleri aleksinačke Palilule doživeli su težak poraz u Taskovićima gde su od istoimene ekipe izgubili sa 7:2. Oba gola za Aleksinčane postigao je Nikola Radojković. Golman Palilule Dimitrije Stojadinović odličnim intervencijama sprečio je da njegov tim doživi još veći poraz.

Svrljig: Svrljig – Moravac (Čečina) 3:1,
Baličevac: Baličevac – Borac (Azbresnica) 3:1,
Rožina: Naisus – Toplica (Šarlinac) 7:1, i
Čapljinac: Radnički – Zemljoradnik (Balajinac) 0:3.

Slobodan u ovom kolu je bio Radnički iz Kočana.

Na tabeli vode Zemljoradnik i Svrljig sa po 16 bodova. Ekipe sa teritorije aleksinačke opštine imaju sledeći plasman: Palilula je 12. a Jastrebac 13. sa po šest bodova, dok je Polet na samom pri dnu tabele sa jednim bodom.

POLET – RAD 2:3 (1:1)

Stadion Morave, Žitkovac. Gledalaca: oko 30. Sudija: Stefan Milošević (Niš). Strelci: 0:1 Grujić u 9, 1:1 N. Babić u 15, 1:2 Grujić u 50, 1:3 Mitić u 77, 2:3 N. Babić u 90. minutu. Žuti kartoni: Nikolić, Veljković (Polet), Antić (Rad).

FK PoletPOLET: Nedeljković, M. Rakić (od 80. D. Jovanović), D. Petrović, Veljković, Basailović, N. Babić, Nikola Mihajlović, Nikolić (od 46. M. Jovanović), Stamatović (od 72. Nenad Mihajlović), Đorđević (od 46. B. Rakić), Agatonović (od 46. S. Petrović).

RAD: Milosavljević, Antić, N. Ilić, Dinić, Vukić, A. Ilić, Ivanović (od 85. L. Mitić), Grujić, Todorović, D. Mitić (od 87. Petrović), Vukoičić (od 80. Čakić).

TASKOVIĆI – PALILULA 7:2 (2:1)

Igralište u Taskovićima. Sudija: Marko Marković (Niš). Strelci: 0:1 N. Radojković u 10, 1:1 Krstić u 25, 2:1 Krstić u 41, 3:1 Kastratović u 55, 3:2 N. Radojković u 59, 4:2 Tanić u 64, 5:2 Kastratović u 65, 6:2 Dodić u 77, 7:2 Dodić u 86. minutu. Žuti kartoni: Stojadinović, Lukić, R. Janković (Palilula).

TASKOVIĆI: Savić, Alija, Đorđević (od 50. Milošević), Denkić, Ristić, Petković, N. Stanković (od 58. Tanić), Ranđelović, Kastratović (od 77. Mitić), Kocić (od 50. Đ. Stanković), Krstić (od 66. Dodić).

PALILULA: Stojadinović, Miljković, Lukić, Stanković, Marinković, R. Janković, Milanović, Branković, N. Radojković, Denić, Rajković (od 69. Told)

Fotografije: Milan Jovanović, Nikola Mitić.