Pobeda nad Piroćancima nakon preokreta

Tek posle preokreta u drugom poluvremenu, futsaleri Kluba malog fudbala „Aleksinac 2015” uspeli su sinoć da na svom parketu savladaju tim Pirota sa 7:3. To je treća pobeda aleksinačkih futsalera u jesenjem delu prvenstva Treće lige – grupa Istok.

− Gosti su već u 2. minutu došli do prednosti, što je u neku ruku poremetilo našu koncepciju igre − rekao je za naš portal Leonardo Matić, predsednik KMF „Aleksinac 2015”. − Doduše, imali smo inicijativu, ali je realizacija izostala. U finišu prvog dela utakmice gosti su mogli iz kontri da povećaju prednost, međutim golman Petković je pravovremeno intervenisao. U drugom delu, druga priča. Igrali smo mnogo angažovanije , iskoristili šanse i zaslužili pobedu, ističe Matić.

Nakon sedam odigranih kola, KMF „Aleksinac 2015” je trenutno na osmom mestu sa devet bodova.

ALEKSINAC – PIROT 7:3 (0:1)

Hala sportova, Aleksinac. Sudije: Miloš Grujić, Bratislav Jović (obojica iz Niša). Strelci: 0:1 Nikolić u 2, 1:1 Dabarčić u 22, 2:1 Živić u 23, 3:1 Živić u 28, 4:1 Petrović u 32, 5:1 Milan Tasić u 32, 6:1 Milan Tasić u 34, 6:2 Milošević u 37, 6:3 Pešić u 38, 7:3 Jezdić u 40. minutu.

ALEKSINAC: PETKOVIĆ, JEZDIĆ, DABARČIĆ, ŽIVIĆ, PETROVIĆ, Bobičić, Milan Tasić, N. Babić, Martin Tasić, M. Zemljak.

PIROT: PETROVIĆ, NIKOLIĆ, JONČIĆ, PEŠIĆ, MILOŠEVIĆ, Bandić.

Korona privremeno prekinula takmičenje

Sekretarijat Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Regiona istočne Srbije na današnjoj sednici doneo je odluku da se privremeno prekine takmičenje u Trećoj i regionalnim futsal ligama usled pandemije virusa kovid 19.

Inače,u narednom, osmom kolu aleksinački futsaleri trebalo je da igraju u Zaječaru protiv „Timoka 2013”.