„Петарда” Радевчана, у Малошишту шок: Тешичани однели цео плен!

За фудбалере Полета из Радевца  јучерашњи меч  против Борца  из Азбреснице, одигран на Градском стадиону у Алексинцу,  био је од пресудног значаја за опстанак. У прилично нервозној утакмици Радевчани су успели да освоје цео плен, пошто су са 5:1 савладали госте.

Борац је први стигао до предности – у 19. минуту после соло продора уследио је ефектан  погодак Илића. У финишу првог дела, у 41. минуту, Маринковић је поравнао резултат, а потом, три минута касније, ефектним поготком  из слободног ударца са 18 метара довео је Радевчане до вођства. И његов трећи гол је права мајсторија: у 58. минуту директно из корнера савладао Стаменковића! У 61. минуту Никола Бабић је повећао предност, да би минут касније Митровић поставио коначан резултат.

Највеће изненађење ванредног, 29. кола Окружне лиге догодило се у Малошишту, где су играли истоимена екипа и Јастребац из Тешице.

За нијансу бољом игром, поготово у другом полувремену, Тешичани су срушили фаворизованог домаћина и победили са 6:7. Двоструки стрелци за Јастребац су Дарко Ценић, Ђукић и Врбић, а један погодак постигао је Јаков Стојановић.

Слога из Кормана наступила је у Рожини са десеторицом играча и од Наисуса претрпела пораз са 6:2.

Без бодова је остао и Полет из Витошевца који је у Мерошини изгубио од екипе Рада са 4:1.

Слободан је био Рудар 2016 са Алексиначког Рудника.

Азбресница: Слога (Јовановац) – Топлица (Шарлинац) 5:0, (прекид у 45. минуту),

Баличевац: Баличевац – Мекиш 3:2,

Шарлинац: Арбанасце- Моравац (Чечина) 4:2, и

Тасковићи: Тасковићи – Раднички (Кочане) 5:1.

На лидерској позицији је Рудар 2016 са 77 бодова, испред Малошишта које је на другом месту са осам бодова мање.  Полет из Радевца је седми са 42 бодова, Јастребац заузима 10. позицију са 35 бодова, Полет из Витошевца је 12. са 32 бода, а Слога из Кормана заузима последње, 17. место са 12 бодова.

ПОЛЕТ (Р) – БОРАЦ 5:1 (2:1)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 30. Судија: Филип Цветковић. Стрелци: 0:1 Илић у 19, 1:1 Маринковић у  41, 2:1  Маринковић у 44, 3:1  Маринковић у 58, 4:1 Н. Бабић у 61, 5:1 Митровић у 62. минуту. Жути картони: Маринковић, Н. Бабић (Полет), Столић, Станисављевић (Борац). Црвен картон: Димитријевић (Борац) у 54. минуту

ПОЛЕТ (Р): Стојадиновић, Ишпановић (од 46. Митровић), Стевановић, Милошевић (од 69. Милорадовић), Р. Јанковић, Михајловић, М. Радојковић, Н. Бабић, Н. Радојковић (од 73. Ружић), Николић (од 69. Јовановић), Маринковић (од 74. Николић).

БОРАЦ: Стаменковић, Димитријевић, Тасић, Михајловић, Стаменковић, Столић, М. Милетић, Илић, Станисављевић, П. Милетић, Митровић (од 35. Д. Столић).

МАЛОШИШТЕ – ЈАСТРЕБАЦ 6:7(3:3)

Игралиште „Свети Илија“, Малошиште. Судија: Бранко Кандић. Стрелци: 1:0 Јовановић у 5, 2:0 Станимировић у 8, 3:0 Петковић у 10, 3:1 Врбић у 10, 3:2 Ђукић у 34, 3:3 Д. Ценић у 36, 4:3 Митић у 49, 4:4 Д. Ценић у 52, 4:5 Ђукић у 59, 5:5 Ранђеловић у 66, 5:6 Врбић у 68, 5:7 Ј. Стојановић у 88, 6:7 Младеновић у 90. минуту.

МАЛОШИШТЕ: Д. Станимировић, П. Станимировић, Анђелкковић, Митровић (од 46. Јовић), А. Мицић, Младеновић, Д. Мицић (од 46. Ранђеловић), Караџић, Јовановић, Миленковић (од 45. Митић), Петковић.

ЈАСТРЕБАЦ: М. Крстић, Д. Крстић,А. Динчић, Пантовић, Д. Ценић, Ђукић, А. Стојановић, Ђорђевић, В. Динчић, Врбић, Ј. Стојановић.

НАИСУС – СЛОГА (К)6:2 (5:0)

Игралиште Наисуса, Рожина. Судија: Јана Стојановић. Стрелци: 1:0 Пешић у 17, Д. Јовановић у 22, 3:0 Динић у 31, 4:0 Пешић у 35, 5:0 Д. Јовановић у 44, 5:1 Стевановић у 68, 5:2 Стевановић у 74, 6:2 Динић у 81. минуту. Жути картон: Стојановић (Наисус).

НАИСУС: Савић, Стевић, Петковић, Миленковић, М. Тасић, А. Јовановић, Стојановић, Микић, Динић, Д. Јовановић, Пешић.

СЛОГА (К): Бркић, Стојиљковић, Радојковић, Ђорђевић, Стевановић, Стојковић, Рајковић, Илић, Војиновић, Ракић.

РАД – ПОЛЕТ (В)   4:1 (1:0)

Игралиште Рада, Мерошина. Судија: Марко Марковић. Стрелци: 1:0 Јовановић (из пенала) у 39, 2:0 Митић у 59, 2:1 Ракић у 73, 3:1 Вучковић у 85, 4:1 Вучковић у 90. минуту. Жути картони: Митић (Рад),  Богдановић, Поповић, Маловић, Николић  (Полет). Црвен картон: Марковић (Полет) у 4. минуту.

РАД: Николић, В. Динић, Милосављевић, Тодоровић, Д. Динић, Милојковић, Николић (од 56. Вучковић), Никетић, Д. Митић (од 86. Пуношевац), Јовановић, Ибрић.

ПОЛЕТ (В): Марковић, Рајић (од 63. Николић), Симоновић, Бјелић, Богдановић, Ракић, Јовић, Динић, Живковић, Маловић,Л. Бабић.

Фотографије: Милан Јовановић (Полет (Р) – Борац)