Петарда Напретка на старту, пораз Мораве

На старту новог првенства Зоне Центар, на Градском стадиону у Алексинцу, фудбалери Напретка 1929 савладали су са 5:0 новајлију овом рангу, екипу Алуминијума из Ниша. Голеаду је започео искусни Ненад Милуновић поготком у 18. минуту, на 2:0 повисио је Лазић у 33, да би шест минута касније Никола Стојановић завршио серију голова у првом делу меча.

ОФК Напредак 1929

И у другом полувремену Алексинчани доминирају тереном и атакују на гол Драгоњића. Резултат такве игре је и погодак  „резервисте” Илије Младеновића у 81. минуту. Пет минута касније исти играч поставио је коначан резултат – 5:0.

„Петарда” на старту шампионата изабраницима тренера Горана Чудића биће по свој прилици добар ветар у леђа за наредне првенствене окршаје.

Наш други зонаш, Морава, поражена је на свом стадиону у Житковцу од Јединства из Горњег Матејевца са 1:2. Сва три гола пала су у првом полувремену. Морава је већ у петом минуту дошла до предности евроголом Димитрија Раденковића који је са двадесетак метара упутиио прави пројектил у горњи десни угао. Матејевчани су поравнали резултат у 19. минуту и у финишу полувремена постигли су још један гол и тако успели да преокрену резултат у своју корист – 1:2.

ФК Морава Житковац

У другом делу Житковчани су имали више од игре и створили бројне прилике, али је резултат остао непромењен, захваљујући, поред осталог, и одличним интервенцијама голмана Златића.

Остали резултати првог кола:

Пуковац – Наша крила (Белотинац) 2:1, и
Медошевац: Младост – Рудар (Јелашница) 2:3.

Преостале четири утакмице одигране су у Нишу: ОФК Ниш – Орљане 2:0, Цар Константин – Малошиште 4:2, Делијски вис – Младост  (Батушинац) 1:1, и ОФК Синђелић – Буковик (Ражањ) 4:1.

НАПРЕДАК 1929 – АЛУМИНИЈУМ 5:0 (3:0)

Градски стадион у Алексинцу. Гледалаца: 200. Судија: Лука Албијанић (Ниш). Стрелци: 1:0 Милуновић у 18, 2:0 Лазић у 33, 3:0 Никола Стојановић у 39, 4:0 Младеновић у 81, 5:0 Младеновић у 86. минуту. Жути картон: Недељковић (Алуминијум).

НАПРЕДАК 1929: Чудић, Р. Стојановић (од 68. Станковић), Нешић, Не. Цандер, Поповић, М. Земљак (од 46. Чабрић), Гојковић (од 46. Младеновић), Милуновић, Ник. Стојановић (од 60. Миљковић), Живић (од 60. Марковић), Лазић.

АЛУМИНИЈУМ: Драгоњић, Тројановић, Савић, Николић, Илић, Милојковић, Недељковић, Станковић, Ђорђевић, Николић, Бранковић.

Фотографије: Напредак – Ивица Миловановић, Морава – Михајло Илић