Osvetlali obraz: Šumatovac četvrti u Srbiji!

U organizaciji Srpske karate unije, u Topoli je juče održan tradicionalni novogodišnji karate turnir pod nazivom Trofej Unije, na kome je nastupilo 26 klubova sa 440 takmičara svih uzrasta, među kojima su bili i predstavnici Karate kluba Šumatovac iz Aleksinca. Aleksinčani su se okitili sa osam odličja i u generalnom plasmanu osvojili visoko, četvrto mesto. U sklopu turnira održana je svečanost, na kojoj su proglašeni najbolji takmičari i takmičarke u ovoj godini u svim uzrasnim kategorijama.

Na takmičenju u Topoli karatisti i karatiskinje Šumatovca okitili su se sa osam medalja, od kojih je pet zlatnih, jedna srebrna i dve bronzane.

Član kluba Stefan Stojanović proglašen je za najboljeg takmičara u 2021. godini u kategoriji juniora u katama na nivou Srpske karate uniije.

Najsjanija odličja osvojile su: Emina Mladenović u katama pojedinačno, zatim kata tim mlađih pionirki „Šumatovac 1” (Lana Nikolić, Hrista Nikolić i Maša Marsenić), kao i kata tim starijih kadetkinja „Šumatovac 2” ( Emina Mladenović, Nevena Grujić, Staša Dimić).

Zlatne medalje u borbama  pojedinačno izborili su Nikola Ristić u kategoriji seniora do 68 kilograma i Stefan Stojanović u kategoriji juniora do 65 kilograma.

U katama u konkurenciji poletarki Jefimiji Stevanović pripala je srebrna medalja, dok su bronzane medalje u katama pojedinačno osvojili Stefan Stojanović u konkurenciji juniora i u kategoriji mlađih pionirki Lana Nikolić.

Stimulativne medalje u katama pojedinačno osvojili su Kiril Ristoski, Hrista Nikolić, Maša Marsenić, Irena Bošković i Pavle Stojanović.

− Osvajanje četvrtog mesta u generalnom plasmanu na turniru u Topoli predstalja jedan od naših najvećih uspeha u 2021. godini − kazao je za naš portal predsednik kluba Dejan Vuksanović, i dodao da će se krajem meseca održati polaganje ispita za nova učenička zvanja, što će predstaljati dobru osnovu da klub i u narednoj godini beleži odlične takmičarske rezultate.