Округ: Славље Радевчана уз хет-трик Радојковића

У 2. колу Окружне фудбалске лиге, од четири клуба са територије алексиначке општине, једино су Радевчани славили.

Они су играли у Кочану, где су са 0:3 победили екипу домаћег Радничког. Хет-трик је постигао је Никола Радојковић. Од три поготка издваја се еврогол у 20. минуту када је Радојковић искоса са 25 метара ефектно савладао голмана Стаменковића. Судија Вељко Савић, због оштрих стартова, искључио је двојицу играча; у 21. минуту црвени картон је добио играч гостију Стефан Стевановић, а у 55. минуту поцрвенео је играч домаће екипе Страхиња Аритоновић.

Палилула је играла у Тасковићима против истоимене екипеи претрпела пораз од 9:4. На полувремену је било 5:0 за Тасковиће, а у наставку обе екипе су постигле још по четири гола. Јунак утакмице је играч домаће екипе Исмаил Раимовић коју је постигао пет голова.

Поражени су и Корманци и Тешичани; Слога је у Корману изгубила од Земљорадника из Балајинца са 0:5, а Јастребац у Тешици од Наисуса из Рожине са 0:3. На утакмици у Тешици судија Никола Митић показао је осам жутих картона – три играчима домаће екипе и пет фудбалерима гостију.

Остали резултати:

Шарлинац: Топлица – Слога (Јовановац) 3:1,
Мерошина: Рад – Баличевац 1:1,
Заплањска Топоница: Моравац – Моравац (Чечина) 3:1, и
Азбресница: Борац – Победа (Русна) 0:2.

После два одиграна кола, са максималним учинком на челу табеле су Земљорадник, Тасковићи, Наисус, Полет из Радевца и Победа.

СЛОГА – ЗЕМЉОРАДНИК 0:5 (0:3)

Игралиште у Корману. Судија: Стефан Милошевић (Ниш). Стрелци: 0:1 Коцић у 27, 0:2 Ковачевић (из пенала) у 39, 0:3 Коцић у 43, 0:4 Стојановић у 75, 0:5 Стојановић у 81. Минуту. Жути картони: Ђорђевић, М. Анђелковић (Слога), Срејић (Земљорадник).

СЛОГА: Недељковић, Стојковић (од 46. Јанаћковић), Н. Радојковић, Д. Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић (од 73. Димитријеић), А. Ђорђевић, Војиновић, Станимировић, М. Анђелковић, Л. Бабић.

ЗЕМЉОРАДНИК: Величковић, М. Петковић (од 72. А. Ђорђевић) Илић, Срејић, Денкић, А. Петковић, Ковачевић, Милојић, Коцић (од 84. Васић), Стојковић, Стевановић (од 51. Демић).

ЈАСТРЕБАЦ – НАИСУС 0:3 (0:1)

Игралиште у Тешици. Гледалаца: 40. Судија: Никола Митић (Ниш). Стрелци: 0:1 Пешић у 18, 0:2 Грујић (из пенала) у 65, 0:3 Јовановић у 84. минуту. Жути картони: Поповић, Д. Лукић, А. Динчић (Јастребац), Димитријевић, Китић, В. Динић, Пешић, Л. Динић (Наисус).

ЈАСТРЕБАЦ: У. Ценић, Симоновић (од 46. Станковић), Н. Ценић, А. Динчић, Поповић, Филиповић, Тасић, Стојановић, Д. Лукић (од 67. В. Динчић), Д. Ценић.

НАИСУС: Савић, Стојановић (од 46. В. Динић), Балашевић, Б. Тасић, М. Тасић, Костић (од 79. Вељковић), Јовановић (од 86. Л. Динић), Димитријевић, Китић, Грујић, Пешић.

Фотографије (Јастребац-Наисус): Официјална Инстаграм страница ФК Јастребац Тешица

РАДНИЧКИ – ПОЛЕТ 0:3 (0:2)

Игралиште у Кочану. Судија: Вељко Савић (Ниш). Стрелци: 0:1 Н. Радојковић у 9, 0:2 Н. Радојковић у 20, 0:3 Н. Радојковић у 70. минуту. Жути картони: Михајловић, С. Петровић (Полет). Црвени картони: Стевановић (Полет) у 21, Аритоновић (Раднички) у 55. минуту.

РАДНИЧКИ: Стаменковић, Миленковић (од 46. Чемерикић), Вучковић, Владимиров, Аритоновић, А. Милошевић (од 63. Ђорђевић), М. Милошевић, Максимовић, Вучковић, Митић, Цакић (од 54. Мицић).

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Ракић, Д. Петровић, Агатоновић (од 46. Д. Јовановић), Стевановић, С. Петровић, Михајловић, Н. Радојкоић, Н. Бабић, Ђорђевић (од 46. А. Петровић), Милић.

Фотографије (Раднички-Полет): Милан Јовановић

ТАСКОВИЋИ – ПАЛИЛУЛА 9:4 (5:0)

Игралиште у Тасковићима. Судија: Милан Крстић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Раимовић у 2, 2:0 Станковић у 9, 3:0 Раимовић у 19, 4:0 Раимовић у 20, 5:0 Крстић у 33, 6:0 Павловић у 48, 6:1 Михајловић у 57, 7:1 Раимовић у 62, 8:1 Стојчевић у 68, 8:2 Марковић у 70, 9:2 Раимовић у 71, 9:3 А. Петровић у 73, 9:4 Бранковић у 80. минуту.

ТАСКОВИЋИ: Стаменковић, Фишер (од 51. Здраковић), Милошевић (од 51. Јовановић), Павловић (од 51. Стојчевић), Ристић, Станковић (од 51. Стаменковић), Пешић, Раимовић, Крстић, Алија, Стојановић.

ПАЛИЛУЛА: Стевановић, Грујић, Марковић, Цивић, Бранковић, Станковић, Филиповић, А. Јевремовић, А. Петровић, Михајловић, Ђорђевић.

Фотографије (Тасковићи-Палилула): Небојша Есперо Станковић.