Odluka nakon penal-ruleta

Na igralištu u Kočanu u opštini Doljevac, juče je odigrana finalna utakmica za Kup Fudbalskog saveza Nišavskog okruga.

Rivali su bili zonaši, OFK Napredak 1929 iz Aleksinca, pobednik Kupa u opštini Aleksinac, i Mladost iz Batušinca koja je pobedila u Kupu opštine Merošina.

OFK Napredak 1929 (foto iz arhive)

Aleksinčani su prvi stigli do prednosti golom Čabrića iz slobodnog udarca u 6. minutu. Izjednačio je Stanković u 32. minutu. Do kraja utakmice mreže su mirovale, pa je odluka o pobedniku pala posle penal-ruleta.

Sreća je bila na strani ekipe iz Batušinca koja je slavila sa 4:2 i tako osvojila pehar Fudbalskog saveza Nišavskog okruga. Pobednici su stekli pravo da se takmiče u Kupu na nivou FS RIS.

OFK NAPREDAK 1929 – MLADOST (B) 2:4 (1:1, 1:1)

Igralište kraj pruge u Kočanu. Gledalaca: oko 200. Sudija: Marko Marković (Niš). Strelci: 1:0 Čabrić u 6, 1:1 Stanković u 32. minutu. Strelci izpenala: Čabrić, Cander (OFK Napredak), Ilić, Stojadinović, Stanković, Petrović (Mladost).

OFK NAPREDAK 1929: Čudić, R. Stojanović, Nešić, Cander, Popović, Stanković, N. Stojanović, Lazić, Čabrić, Arsić, Gojković.

MLADOST: A. Mihailović, Petrović, Stojadinović, U. Mihailović, Mišić, Stanković, N. Dinić, Todorović (U. Jovanović), Danić, Ilić, N. Jovanović.

Naslovna fotografija: Ilustracija (Arhiva Alpres)