Odličan rezultat Momčilovića u Niškoj trejl ligi

Naš sugrađanin Lazar Momčilović, pripadnik Žandarmerije i član Planinarsko-skijaškog kluba „Brđanka”, uspešno je završio Nišku trejl ligu, prestižno nadmetanje u brdsko-planinskom trčanju, ostvarivši impresivan rezultat.

Liga se sastojala od tri trke. Prva, pod nazivom „Segmentna trka”, održana je u blizini Niške Banje na Koritnjaku, sa stazom dužine 11,5 km. Druga trka, „Kalafat trejl”, organizovana je na Kameničkom visu, sa stazom od 14,5 km. Treća trka, „Ramonda serbika trejl”, održana je u Jelašničkoj klisuri, a staza je bila duga 10,5 km.

− Svaka trka se bodovala posebno kalkulatorom lige kojim se, pored kumulativnog uspona staze, računa i vreme provedeno na stazi, čime se određuje broj osvojenih bodova za trku. − kaže Lazar Momčilović. – Na prvoj trci zauzeo sam peto mesto, na drugoj sam bio treći, a na trećoj trci plasirao sam se na drugu poziciju. Sabiranjem osvojenih bodova iz sve tri trke, u ukupnom skoru zauzeo sam drugo mesto u Niškoj trejl ligi. – ističe Momčilović.

Nišku trejl ligu organizovalo je Sportsko udruženje „Stazama juga” iz Niša, a na svakoj trci učestvovalo je između 80 i 100 takmičara.

Drugi na državnom prvenstvu

U okviru Treking i trejl lige Srbije, na Fruškoj gori je prekjuče održano državno prvenstvo, na kome je Momčilović učestvovao kao jedini predstavnik „Brđanke”.

Na srednjoj stazi, dužine 22,3 kilometra, sa ukupnim kumulativnim usponom od 820 metara, Momčilović je, u veoma jakoj konkurenciji, u generalnom plasmanu osvojio visoko drugo mesto. Stazu je prešao za 2 sata i 7 minuta.

Treking i trejl liga Srbije nastavlja se u septembru nadmetanjem na Povlenu.

Fotografije: Lična arhiva