Niko kao Marko

Ekipa aleksinačkog Planinarsko-skijaškog kluba „Brđanka” takmičila se u drugom kolu Treking lige Srbije u kome je učestvovalo 27 planinarskih klubova sa oko 250 učesnika. Trka je održana u Subotičkoj peščari, na stazama koje su vodile oko tri jezera – Ludaškog, Krvavog i Palićkog.

− Kada se ima u vidu broj klubova i učesnika,  i dužina staza, muška ekipa je osvajanjem petog mesta u generalnom plasmanu ostvarila odličan rezultat. Značajni su svakako i pojedinačni rezultati naših takmičara − ističe za naš portal Jelena Jonić, kapiten ekipe.

Na srednjoj stazi koja je duga 30,3 kilometara, Marko Nikolić je zablistao u punom sjaju i osvojio prvo mesto sa vremenom od dva sata, dva minuta i 32 sekunde. Na velikoj stazi dužine 39,5 kilometara, „Brđanka” je imala trojicu takmičara – Lazara Momčilovića, Pavla Jovića i Sašu Stevanovića. Najbolji rezultat zabeležio je Momčilović koji je osvojio četvrto mesto i stazu prešao za tri sata jedan minut i 32 sekunde. U ženskoj konkurenciji u pojedinačnom plasmanuJelena Jonić je osvojila deveto mesto.

Treće kolo Treking lige Srbije održaće se na Jastrepcu 13. maja u organizaciji Planinarsko-sportskog kluba „Jastrebac” iz Kruševca.

Fotografije: PSK „Brđanka”