Неуспех Напретка и Мораве на старту

На јесењој премијери пред својим навијачима ОФК Напредак 1929 је разочарао своје поклонике, пошто је претрпео тежак пораз од екипе Младости из Медошевца.

Голом Митића гости су већ у трећем минуту стигли до предности; 0:2 је било  у 37. минуту када је Марко Цандер грешком савладао свог голмана Стојадиновића, да би коначан резултат првог дела поставио Петковић у 44. минуту. Исти играч  се у наставку још два пута уписао у листу стрелаца; најпре у 63, а потом пет минута касније, и тако запечатио судбину Напретка – 0:5.

ОФК Напредак 1929 Алексинац

Без петорице стандардних играча, Морава је гостовала у Орљану и претрпели пораз.

У првом делу првог полувремена, у правој рововској борби, више од игре имали су Житковчани. Шансе  су пропустили  Михајло Цветковић, Никола Спасић и капитен Слободан Јанковић. Морава је погодила пречку, а у два наврата одлично је интервенисао њен голман Алекса Ристић. И,  како то обично бива када се шансе не искористе,  уследила је казна. У финишу првог дела, Кастратовић је савладао Ристића – 1:0.

На почетку другог полувремена трострука измена у редовима Мораве. Уместо Јанковића, Коцића и Михајла Цветковића, у игру су ушли Марко Петровић, Братислав Новковић и Славко Ђорђевић. Житковчани су преузели теренску иницијативу и почели опсаду противничког гола.

ФК Морава Житковац

Након фаула над Ђорђевићем, Лазаревић је са ивице шеснаестерца извео слободан ударац, али је лопта завршила поред стативе.  У 77. минуту ударац Спасића укротио је голман Орљана Јовановић.

Десет минута пре краја, после неуспеле офсајд замке, Душан Мицић је савладао голмана Мораве и, како се испоставило,  поставио крајњи резултат, Орљане –  Морава 2:0.

Ражањ: Буковик – Сврљиг 1:3,
Г. Матејевац: Јединство – Наша крила 2:1,
Ниш: Палилулац – Пуковац 1:0,
Ниш: Цар Константин – ОФК Ниш 4:0,
Батушинац: Младост – Земљорадник 4:1,
Брзи Брод: ОФК Брзи Брод – Раднички 2020 (Кнез Село) 4:1.

Фотографије: Милан Јовановић (ОФК Напредак  – Младост (М) / Михајло Илић (Орљане – Морава).