Neočekivani poraz Radevčana, slavlje Tešičana u Merošini

U Okružnoj ligi Nišavskog okruga, gde se, pored ostalih, takmiče Polet iz Radevca, Jastrebac iz Tešice i Sloga iz Kormana, odigrane su utakmice osmog kola.

Dosadašnji lider prvenstva, Polet iz Radevca, igrao je u Azbresnici protiv Borca i pretrpeo poraz sa 4:2, što se odrazilo i na plasman na tabeli. Od 46. do 63. minuta Radevčani su imali četiri stopostotne šanse, ali su ih prokockali. „Rezervista” Poleta Rakić u 63. minutu greškom je pogodio sopstveni gol.

Jastrebac iz Tešice slavio je u Merošini protiv Rada sa 4:2. Tešičani su odlično igrali, a posebno se istakao mladi i talentovani Andrija Stojanović koji je postigao sva četiri gola. Sudija Marko Marković  u pauzi imeđu dva poluvremena, zbog nasilnog ponašanja, pokazao je crveni karton predstavniku domaće ekipe Bobanu Stefanoviću.

Na gostovanju u Šarlincu, Sloga iz Kormana poražena je sa 5:2. Kormanci su koliko-toliku držali rezultatsku ravnotežu u prvom poluvremenu (2:2), međutim u nastavku su prepustili inicijativu domaćem timu. Ovo je sedmi poraz Kormanaca u jesenjem delu prvenstva; jedinu pobedu Sloga je zabeležila na startu šampionata kada je sa 4:2 savladala ekipuBaličevca.

Zaplanjska Toponica: Moravac – Sloga (Jovanovac) 2:0,
Rusna: Pobeda – Naisus (Rožina) 2:2,
Čečina: Moravac – Zemljoradnik (Balajinac) 1:7, i
Taskovići: Taskovići – Radnički (Kočane) 0:3.

Slobodan je bio Baličevac.

Posle ovog kola lidersku poziciju sa 20 bodova preuzeo je Zemljoradnik. Na drugom mestu je Polet sa 19 bodova, Jastrebac zauzima sedmo mesto sa 13 bodova, koliko imaju i Borac na petom i Radnički iz Kočana na šestom mestu, dok je Sloga iz Kormana na pretposlednjem, 14. mestu sa tri boda.

BORAC – POLET  4:2 (3:1)

Igralište u Azbresnici. Sudija: Stefan Milošević (Niš). Strelci: 1:0 B. Đorđević u 10, 2:0 Đukić u 20, 3:0 B. Đorđević u 30, 3:1 N. Radojković u 38, 4:1 Rakić (autogol) u 63, 4:2 N. Babić u 86. minutu. Žuti karton: D. Petrović (Polet).

BORAC: Mladenović, M. Miletić (od 82. Dimitrijević), Tasić, Stević, M. Đorđević, Ibrić (od 69. Petković), Mihajlović, Đukić (od 82. N. Miletić), Najdenov, B. Đorđević, Đ. Đorđević (od 56. Ilić).

POLET: Pejčinović, D. Petrović, Ristić, Stevanović (od 56. Rakić), Pešić, Mihajlović (od 73. Milić), N. Radojković, M. Radojković, Mitrović, Agatonović (od 46. Nešić), N. Babić.

RAD – JASTREBAC 2:4 (1:2)

Igralište u Merošini. Sudija: Marko Marković (Niš). Strelci: 1:0 Jovanović u 8, 1:1 Stojanović u 19, 1:2 Stojanović u 24, 1:3 Stojanović u 48, 2:3 Jovanović u 52, 2:4 Stojanović u 65. minutu. Žuti kartoni: Vukoičić, Stanković, Ilić (Rad), Popović, Tasić (Jastrebac). Crveni karton: Boban Stefanović, predstavnik Rada.

RAD: N. Živković, Jeremić, Antić (od 56. Todorović), Stanković, N. Ilić, A. Ilić, M. Živković, Jašarević (od 87. I. Ilić), Jovanović, Đorđević (od 68. Milosavljević), Vukoičić.

JASTREBAC: Krstić, Simonović, N. Cenić, Pantović, Popović, Filipović (od 60. A. Stanković), Tasić, Stojanović, Lukić, (od 88. V. Dinčić) D. Cenić, A. Dinčić.

TOPLICA – SLOGA (K) 5:2 (2:2)

Igralište u Šarlincu. Sudija: Vladica Dinić (Niš). Strelci: 0:1 Aleksić (autogol) u 11, 1:1 Marinković u 17, 2:1 Stojković u 30, 2:2 Stojiljković u 42, 3:2 Pavlović u 66, 4:2 Savić u 74, 5:2 Savić u 80. minutu. Žuti kartoni: D. Đorđević, Stojiljković (Sloga).

TOPLICA: Mitić, Stojanović (od 46. Savić), Mirković, Aleksić, Cvetković (od 82. Janković), Nikolić, Stojković, Nikolić, Stanisavljević (od 63. Pavlović), Marinković, Mitrović.

SLOGA: Janković, J. Stojković, L. Stojković, Nedeljković, D. Đorđević, Dimitrijević, Radojković, Vojinović, Marinković, A. Đorđević, Stojiljković.

Fotografije: M. Jovanović (Borac – Polet) / Zvanična Instagram stranica FK Jastrebac Tešica