Неискуство и неуиграност узимају данак

У трећем колу Супер Б лиге рукометашице ЖРК Алексинац поражене су синоћ од екипе Руме са 20:27 (9:16).

− Врло лоше смо отворрили меч. Међутим, након тајм-аута, успели смо консолидујемо редове, дали смо два брза гола и на тренутак се вратили у меч. Потом је уследио несхватљив број неизнуђених техничких грешака, што нас је довело до тога да на полувреме одемо са минус седам − каже Марко Марковић, тренер ЖРК Алексинац. − У другом полувремену смогли смо снаге и у 48. минуту дошли на минус два, имали смо напад и да смо га реализовали ко зна у ком би смеру би кренула утакмица. Али, начинили смо почетничку грешку, до изражаја је дошло наше неискуство и наша још увек недовољна неуиграност. Надам се да ће наша екипа из утакмице у утакмицу деловати све боље и боље, јер наше играчице немају довољно искуства, али имају квалитет за овај ранг такмичења − вели Марковић.

Најефикасније у екипи Алексинца са по шест голова биле су Ива Момчиловић и Јована Јовановић, а у тиму Руме Марија Маринковић са седам голова.

После три одиграна кола, Алексинац је на претпоследњем, 11. месту без бодова, а у наредном колу у Ваљеву гостује Металцу.

АЛЕКСИНАЦ – РУМА 20:27 (9:16)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 150. Судије:  Душан Васиљевић (Пожаревац), Жељко Васиљевић (Београд). Седмерци: Алексинац 6 (4), Рума 6 (3). Искључења: Алексинац 6, Рума 12 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Игњатовић, Марковић 2, Митић, Јовановић 6, Милојковић, Ђорђевић, Петровић 1, Тимотијевић, Живковић, Ракић 3, Богосављевић 2, Денић, Радосављевић, Павловић, Момчиловић 6.

РУМА: Шакић, Јовановић, Савић 3, Јелена Вукмирић 3, Вуичић 2, Стојанац 3, Влаисављевић 1, Ђокић 1, Ђукановић 4, Јездић, Маринковић 7, Јована Вукмирић 3, Аврамовић, Поповић.

Играчица утакмице: Марија Маринковић (Рума).

Извор фотографија: Званични вебсајт Супер Б лиге.