Napretku bod u derbiju, slavlje Žitkovčana u Nišu

U komšijskom derbiju u Aleksincu između OFK Napretka 1929 i Bukovika mreže su mirovale. Rivali su imali svoje prilike ali niko nije uspeo da postigne gol.

OFK Napredak 1929 Aleksinac (foto iz arhive)

A fudbaleri žitkovačke Morave, posle remija u prošlom kolu, zabeležili su prvu prolećnu pobedu. Na gostovanju u Nišu,  Žitkovčani su u žestokoj i neizvesnoj borbi pobedili OFK Niš. Osim borbenog domaćina, Morava je, po svemu sudeći, protiv sebe imala i sudiju Mijajlovića i njegove diskutabilne odluke. U  43. minutu Žitkovčani su ostali sa igračem manje, jer je Kostadin Vidanović dobio direktan crveni karton.

FK Morava Žitkovac

Sredinom drugog poluvremena, kada je u igru ušao kapiten Slobodan Janković, došlo je do preokreta u igri. Nakon asistencije Lazarevića, Popović je postigao vodeći pogodak za Moravu, a ubrzo nakon toga talentovani Mihajlo Cvetković napravio je pravi dar-mar u odbrani Nišlija, na kraju je prevario i golmana i postigao gol – 0:2. U finišu utakmice domaći tim je smanjio na 1:2, a u poslednjem minutu golman Aleksa Ristić je pokazao svoj raskošni talenat i odbranio zicer.