Напретку бод у дербију, славље Житковчана у Нишу

У комшијском дербију у Алексинцу између ОФК Напретка 1929 и Буковика мреже су мировале. Ривали су имали своје прилике али нико није успео да постигне гол.

ОФК Напредак 1929 Алексинац (фото из архиве)

А фудбалери житковачке Мораве, после ремија у прошлом колу, забележили су прву пролећну победу. На гостовању у Нишу,  Житковчани су у жестокој и неизвесној борби победили ОФК Ниш. Осим борбеног домаћина, Морава је, по свему судећи, против себе имала и судију Мијајловића и његове дискутабилне одлуке. У  43. минуту Житковчани су остали са играчем мање, јер је Костадин Видановић добио директан црвени картон.

ФК Морава Житковац

Средином другог полувремена, када је у игру ушао капитен Слободан Јанковић, дошло је до преокрета у игри. Након асистенције Лазаревића, Поповић је постигао водећи погодак за Мораву, а убрзо након тога талентовани Михајло Цветковић направио је прави дар-мар у одбрани Нишлија, на крају је преварио и голмана и постигао гол – 0:2. У финишу утакмице домаћи тим је смањио на 1:2, а у последњем минуту голман Алекса Ристић је показао свој раскошни таленат и одбранио зицер.