Napretkovo poluvreme nedovoljno za pobedu

Napredak JKP iz Aleksinca poražen je od Dunava na gostovanju u Staroj Pazovi 88:100 (21:25, 27:27, 31:19, 21:27). Gosti iz Aleksinca bolje su odigrali prvi deo meča, pošto su u tom periodu uglovnom bili u prednosti. U drugom delu usledio je nagli pad u igri i šutersko raspoloženje domaćina, koji je na kraju stigao do pobede. Najraspoloženiji u Napretku bio je Aleksandar Ilkić sa 27 poena. Sledi duel sa Zlatiborom.

Petorka koju je trener Raičević poslao na teren od samog početka je preuzela inicijativu i stekla izvesnu rezultatsku zalihu. više nego raspoložen bio je Ilkić, kome su se ubrzo priključili Ognjenović, a potom i kapiten Raičević.

Napredak je vodio nakon 10 minuta (21:25), a prednost je uspeo da sačuva i do kraja prvog poluvremena.

U trećoj deonici usledio je ogroman pad u igri aleksinačkih košarkaša. Dunav je ovu deonicu otpočeo serijom 9:0, a vođstvo igrača Mitra Ašćerića uvećavalo se velikom brzinom.

Oba tima su u prvih 20 minuta igre postigla po 5 trojki. U drugom delu, košarkaši Napretka ubacili su svega 3, a ekipa Dunava je pogodila čak 9 trojki.

Košarkaši domaćeg tima, pre svih Juzbašić i Drašković, imali su neverovatnu seriju trojki, kojom su u potpunosti izrešetali koš protivnika i vodili svoj tim do veoma bitna pobede u borbi za opstanak.

Napredak i nakon ovog kola ostaje na deobi 7. pozicije. Aleksinački tim svoj naredni meč igra već u utorak, kada će u Aleksincu ugostiti ekipu Zlatibora iz Čajetine.