Напретково полувреме недовољно за победу

Напредак ЈКП из Алексинца поражен је од Дунава на гостовању у Старој Пазови 88:100 (21:25, 27:27, 31:19, 21:27). Гости из Алексинца боље су одиграли први део меча, пошто су у том периоду угловном били у предности. У другом делу уследио је нагли пад у игри и шутерско расположење домаћина, који је на крају стигао до победе. Најрасположенији у Напретку био је Александар Илкић са 27 поена. Следи дуел са Златибором.

Петорка коју је тренер Раичевић послао на терен од самог почетка је преузела иницијативу и стекла извесну резултатску залиху. више него расположен био је Илкић, коме су се убрзо прикључили Огњеновић, а потом и капитен Раичевић.

Напредак је водио након 10 минута (21:25), а предност је успео да сачува и до краја првог полувремена.

У трећој деоници уследио је огроман пад у игри алексиначких кошаркаша. Дунав је ову деоницу отпочео серијом 9:0, а вођство играча Митра Ашћерића увећавало се великом брзином.

Оба тима су у првих 20 минута игре постигла по 5 тројки. У другом делу, кошаркаши Напретка убацили су свега 3, а екипа Дунава је погодила чак 9 тројки.

Кошаркаши домаћег тима, пре свих Јузбашић и Драшковић, имали су невероватну серију тројки, којом су у потпуности изрешетали кош противника и водили свој тим до веома битна победе у борби за опстанак.

Напредак и након овог кола остаје на деоби 7. позиције. Алексиначки тим свој наредни меч игра већ у уторак, када ће у Алексинцу угостити екипу Златибора из Чајетине.