Напредак убедљив против Дунава

Алексиначки Напредак ЈКП савладао је на свом паркету екипу Дунава 101:89 (23:21, 32:13, 31:24, 15:31). Меч је протекао у константном вођству домаћина, чија је предност у једном моменту износила +28 (86:58). Нејефикаснији код Алексинчана био је Ћирковић са 18 поена, док је најбољи учинак на мечу имао Саичић (13п, 7ск, 6ас, инд. 25).

Гости из Старих Бановаца боље су отворили сусрет у Алексинцу. Након неколико минута игре имали су 5:10, али је до краја првог периода Напредак дошао до вођства – 23:21.

У другој четвртини уследила је права рапсодија у игри алексиначког тима, који је овај период добио са великих 32:13, па је на полувремену било 55:34 у корист домаћег састава.

Други део утакмице није донео посебна узбуђења, али су играчи Дунава у четвртој деоници успели да преполове заостатак и на крају дођу до ”подношљивих” -12 – 101:89.

Чак седморица кошаркаша Напретка остварило је двоцифрени учинак: Ћирковић 18, Каралић 14, Д. Раичевић и Саичић по 13, Дувњак 12, Симеуновић 11.

Напредак је први део сезоне окончао учинком од 6 победа и 9 пораза. За две недеље (9. јануара), алексиначки кошаркаши ће поново изаћи на свој терен, када им у госте долазе Колубара из Лазаревца.

Напредак ЈКП: Стаменић, Ћирковић 18, Раичевић Н. 2 (7ас), Симеуновић 11 (12ск, 4ас), Дувњак 12 (7ас), Раичевић Д. 13, Саичић 13 (7ск, 6ас, 3бл), Јеремић, Богавац 6 (6ск), Станковић 12 (6ск), Каралић 14 (4ск, 5/5 за 2, 1/1 за 3).