Напредак убедљив, пораз Мораве на домаћем терену

У деветом колу Окружне лиге Нишавског округа, лидер првенства, алексиначки ОФК Напредак 1929, наставио је доминацију. На Градском стадиону у Алексинцу, изабраници тренера Далибора Петровића убедљиво су савладали тим Тасковића са 4:0.

Прво полувреме је прошло без голова, иако је било неколико прилика. У наставку су
Алексинчани заиграли офанзивније, што је резултирало са четири гола у мрежи гостију. За
само три минута, Напредак је постигао три поготка. Јовановић је отворио серију у 48.
минуту, а минут касније Душанић је дуплирао предност. Иво Ловренчић је у 52. минуту
постигао трећи гол, док је коначних 4:0 поставио Гогић у 80. минуту.

Морава из Житковца, која је играла без осморице стандардних првотимаца, претрпела је
пораз на свом терену од Буковика из Ражња. Житковчани су повели у 39. минуту преко
Александра Димитријевића, али је тим из Ражња изједначио на крају првог полувремена
захваљујући Ђорђевићу. Упркос агресивнијој игри у другом делу, домаћини нису
искористили своје прилике, док је Анђелковић у зауставном времену постигао
победнички гол за Буковик – 1:2.

Фудбалери Полета из Радевца, иако су водили 1:0 голом Ишпановића у 17. минуту,
поражени су у Азбресници од Слоге из Јовановца резултатом 2:1.

ОФК Напредак 1929 води на табели са 25 бодова, колико има и другопласирано
Малошиште. Полет је седми са 11 бодова, Моравица девета са истим бројем бодова, док је
Морава на 11. месту са 10 бодова.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – ТАСКОВИЋИ 4:0 (0:0)
Градски стадион, Алексинац. Судија: Марко Спасић. Стрелци: 1:0 Јовановић у 48, 2:0
Душанић у 49, 3:0 И. Ловренчић у 51, 4:0 Гогић у 80. минуту. Жути картони: М. Цандер
(ОФК Напредак), Ђорђевић, Николић (Младост).

ОФК НАПРЕДАК 1929: Стошић, Недељковић, Душанић, Јовановић, И. Ловренчић,
Гогић, Матејев. Н. Цандер, Смиљковић, М. Цандер, Паприца.
ТАСКОВИЋИ: Цветановић, Стојановић, Николић, Ристић, Коцић, Стојчевић, Крстић,
Дамњановић, Николић, Ђорђевић, Ранђеловић.

МОРАВА – БУКОВИК 1:2 (1:1)
Стадион Мораве, Житковац. Судија: Илија Милићевић. Стрелци: 1:0 Димитријевић у 39,
1:1 Ђорђевић у 45, 1:2 Анђелковић у 90+6. минуту. Жути картон: Здравковић (Буковик).
МОРАВА: Вујановић, Ђ. Јанковић, Миљковић, Милосављевић, Стевић, Димитријевић,
Ивановић, У. Јовановић, Новковић, Ристић, С. Јовановић.
БУКОВИК: Милић, Зека (од 76. Ковачевић), Миленковић (од 83. Вучић), Петровић,
Ђорђевић, Стојадиновић, Гагић, Крстић, Илић, Анђелковић, Здравковић.

СЛОГА (Ј) – ПОЛЕТ (Р) 2:1 (0:1)
Игралиште Борца, Азбресница. Судија: Марко Станојевић. Стрелци: 0:1 Ишпановић у 17,
1:1 Станковић у 78, 2:1 Јевтић у 82. минуту. Жути картони: Михајловић, М. Николић, А.
Николић (Слога), Ишпановић (Полет).
СЛОГА (Ј): Младеновић, М. Стојановић, Андрија Стојановић (од 64. Јовановић), М.
Николић, Михајловић, Алекса Николић, Алекса Николић, Станковић, Митровић (од 64.
Јевтић), Алекса Стојановић, Столић.

ПОЛЕТ (Р): Михајловић, Ишпановић (од 75. Тодоровић), И. Илић, Милошевић, Р.
Јанковић, Радојковић, Н. Бабић, Динчић, М. Илић, Спасић, Николић.

КНЕЖИЦА – МОРАВИЦА 4:1 (2:0)
Игралиште Кнежице, Кнежица. Судија: Владица Миладиновић. Стрелци: 1:0 Тасић у 5, 2:0
Димитријевић у 36, 3:0 Васић у 66, 4:0 Петковић у 70, 4:1 Цветковић у 76. минуту. Жути
картони: Димитријевић (Кнежица), Нур (Моравица).
КНЕЖИЦА: Д. Петровић, Б. Петровић, Милојковић, Ђорђевић, Димитријевић, Коцић,
Тасић (од 74. Стојановић), Нешић (од 61. Васић), Филиповић (од 89. Николић), Петковић
(од 89. Живковић), Дарко Димитријевић (од 89. Данило Димитријевић).

МОРАВИЦА: Благојевић, Стојановски, Стојановић, Нур, Александар Стевановић (од 46.
Радоњић), Вукић, Вељковић (од 73. Илић), Андрија Стевановић, Булатовић, Цветковић,