Napredak solidan, gosti promašili penal (FOTO+VIDEO)

Pripremajući se za prolećni deo prvenstva, fudbaleri OFK Napretka 1929 odigrali su i drugu kontrolnu utakmicu. Ovoga puta izabranici trenera Marka Stevanovića podelili su megdan sa Jedinstvom iz Gornjeg Matejevca, ekipom koji pretenduje na sam vrh tabele Zone Centar. Meč je odigran u subotu na Gradskom stadionu u Aleksincu.

Gosti su neznatno bili bolji i fizički pripremljeniji, pa su na kraju slavili sa 0:1. Gol za pobedu postigao Stamenković u 60. minutu. Tri minuta pre kraja Matejevčani su imali priliku za ubedljiviju pobedu, ali je Jovan Petrović promašio penal.

− Mada je utakmica je odigrana na izuzetno teškom terenu, možemo biti zadovoljni zalaganjem naših igrača – kaže za Alpress.rs sportski direktor OFK Napretka Slađan Marković. – Primećuje se i da su igračima „teške noge”, jer su imali zahtevne treninge sa puno „suvog trčanja”. Pošto imamo veliki fond igrača, ekipa je odigrala dva različita poluvremena; u prvom delu igrali su iskusniji fudbaleri, a u drugom priliku su dobili novajlije i mlađi igrači. Meč je odlučila bolja fizička pripremljenost gostiju. Doduše, utakmica je mogla da ima i drugačiji ishod da su naši igrači imali bolju koncentraciju u završnici − naglašava Marković.

Narednu, treću po redu, kontrolnu utakmicu Aleksinčani bi trebalo da igraju naredne subote u Nišu protiv Proletera iz Donje Vrežine, člana Druge niške lige.

OFK NAPREDAK – JEDINSTVO (GM) 0:1

Gradski stadion, Aleksinac. Sudija: Dušan Tomić (Gornja Peščanica). Strelac: 0:1 Stamenković u 60. minutu.

OFK NAPREDAK: Miletić, Nikolić, R. Janković, Matejev, Cander. Lazić, Popović, Stojanović, Zeka, Smiljković, Rajković. Igrali su još: Stanisavljević, Lukić, Dinčić, L. Janković, Slavnić, Živić, Stamenković, Radivojević.

OFK Napredak 1929

JEDINSTVO: Stamenković, Ljubisavljević, Ilijić, Listeš, Žikić, Anđelković, Stamenković, L. Jovanović, Cojić, Đorđević, Petrović. Igrali su još: Cekić, Todorović, Ivanović.