Napredak slavio u derbiju, kiks Morave

Proteklog vikenda u Zoni Centar odigrani su mečevi četvrtog kola.

OFK Napredak 1929

Na Gradskom stadionu u Aleksincu, u lokalnom derbiju, Napredak je sa 3:1 savladao Moravicu iz Subotinca i tako zabeležio treću pobedu u novom prvenstvu. Aleksinčani su diktirali tempo tokom većeg dela utakmice, osim u prvih 15 minuta drugog poluvremena kada su gosti imali više od igre.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
FK Moravica Subotinac (avgust 2020)

Naš treći predstavnik u društvu zonaša, Morava iz Žitkovca,poražena je u Brzom Brodu kraj Niša od OFK Brzog Broda sa 3:1. Domaćini su poveli iz penala u 17. minutu, da bi 11 minuta kasnije povisili na 2:0. U drugom delu utakmice Morava je dominirala, ali se mreža domaćih nije zatresla.

FK Morava Žitkovac

Od 70. minuta Žitkovčani su igrali sa igračem manje, jer je Darko Stoiljković zaradio drugi žuti karton. No, i pored toga, Nemanja Nikolić je u 82. minutu smanjio na 2:1. Međutim, u samom finišu meča, u 90. minutu, Morava je iz kontre primila gol. Dakle, OFK Brzi Brod – Morava 3:1, prvi kiks Žitkovčana u prvenstvu.

A u derbiju kola u Pukovcu prazne puške, PukovacJedinstvo iz Gornjeg Matejevca 0:0.