Напредак славио у дербију, кикс Мораве

Протеклог викенда у Зони Центар одиграни су мечеви четвртог кола.

ОФК Напредак 1929

На Градском стадиону у Алексинцу, у локалном дербију, Напредак је са 3:1 савладао Моравицу из Суботинца и тако забележио трећу победу у новом првенству. Алексинчани су диктирали темпо током већег дела утакмице, осим у првих 15 минута другог полувремена када су гости имали више од игре.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
ФК Моравица Суботинац (август 2020)

Наш трећи представник у друштву зонаша, Морава из Житковца,поражена је у Брзом Броду крај Ниша од ОФК Брзог Брода са 3:1. Домаћини су повели из пенала у 17. минуту, да би 11 минута касније повисили на 2:0. У другом делу утакмице Морава је доминирала, али се мрежа домаћих није затресла.

ФК Морава Житковац

Од 70. минута Житковчани су играли са играчем мање, јер је Дарко Стоиљковић зарадио други жути картон. Но, и поред тога, Немања Николић је у 82. минуту смањио на 2:1. Међутим, у самом финишу меча, у 90. минуту, Морава је из контре примила гол. Дакле, ОФК Брзи Брод – Морава 3:1, први кикс Житковчана у првенству.

А у дербију кола у Пуковцу празне пушке, ПуковацЈединство из Горњег Матејевца 0:0.