Napredak slavio pred domaćom publikom

Košarkaši aleksinačkog kluba ostvarili su prvu pobedu u sezoni. U trećem kolu Druge muške lige Srbije, savladana je ekipa beogradskog Beka 74:71 (23:23, 26:10, 13:21, 12:17).

Prva četvrtina protekla u ravnopravnoj borbi. U drugih deset minuta, Napredak je bio znatno bolji protivnik na terenu i sjajnom igrom na obe strane stekao veliku prednost na poluvremenu – 49:33.

Usledio je odgovor gostiju, koji su uspeli da dobiju naredne dve deonice i meč uvedu u neizvesnu završnicu. Kako su Aleksinčani u sam finiš ušli sa određenom prednošću (72:65) ali i lošom realizacijom slobodnih bacanja, igrači Beka uspeli su da sa dve trojke u kratkom vremenskom intervalu, meč učine uzbudljivim i neizvesnim.

Napredak su do pobede predvodili Nikola Raičević, Nemanja Šević i Aleksandar Miladinović. Kapiten domaćeg tima postigao je 21 poen, 6 skokova i 3 asistencije. Šević je uz 14 poena imao i 11 skokova i 3 asistencije. Valja istaći da su obojica igrača na terenu provela svih 40 minuta. Pomenuti dvojac sledio je Miladinović, koji je pored 19 poena, dodao 7 skokova i 5 asistencija.

Napredak, nakon tri odigrana kola, beleži učinak od jedne pobede i dva poraza, što ga svrstava na šestu poziciju grupe B. Sledećeg vikenda je pred aleksinačkim klubom još jedan veliki izazov i težak zadatak, s obzirom da gostuju Pirotu. Ekipa Pirota jedina je sa maksimalnim učinkom, kada je reč o grupi B.